KARAMAN REİS'İN HER ZAMAN YANINDA OLDU.

Cumhurbaşkanı seçim süreci tamamlandı. Artık Ankara'da tüm gözler, yemin törenleri ve yeni Kabine'de.

Meclis'te ilk olarak, yeni seçilen milletvekilleri yemin edecek. Yüksek Seçim Kurulu'nun milletvekili genel seçimi kesin sonuçlarını bugün açıklaması bekleniyor. Bu durumda, Cuma günü Meclis'te yemin töreni düzenlenecek.

Cumhurbaşkanı seçimi kesin sonucunun da Perşembe günü açıklanması bekleniyor. Cuma günü, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da Meclis'te yemin edeceği ve aynı gün yeni Kabine'nin açıklanacağı belirtiliyor.

RECEP ŞEKER BAKAN MI OLUYOR?

Politika Gündemi adlı bir haber sitesinin ‘Bomba Kulis! Merakla Beklenen Kabine Listesi Belli Oldu’ başlığı altında yayınladığı haberde AK Parti Karaman eski milletvekili Dr. Recep Şeker’in kabinede Sağlık Bakanı olarak düşünüldüğü iddia edildi.

Karaman’ı bir bakanın kabinede temsil etmesi, şehrimiz adına büyük bir kazanç ve gurur kaynağı olacaktır. En son hemşehrimiz Lütfi Elvan’ın bakanlığından sonra şehrimiz kabinede temsil edilmiyordu.

Sağlık camiasından gelen ve Türkiye’deki sağlık hizmetlerini ve sektörünü en iyi tanıyanlardan biri olan Dr. Şeker’in bakan olması, camia ve Karaman adına büyük bir kazanç ve avantaj olacaktır.

RECEP ŞEKER KİMDİR?

(Tıp Doktoru; Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Yüksekokulunu bitirdi. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İşletme yüksek lisansını tamamladı.
Çeşitli illerde Sağlık Bakanlığının farklı kurumlarında çalıştı, ayrıca il sağlık müdürlüğü görevinde bulundu. KARAMAN İmam - Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği ve ÖNDER Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği, İlim Yayma Cemiyeti Karaman Şubesi Kurucu Başkan Yardımcılığı, Memur-Sen ve Sağlık-Sen Üyeliği, Karaman Tabip Odası Yönetim Kurulu ve Onur Kurulu Üyeliği ve Karaman Aile Hekimleri Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı yaptı. 25, 26 ve 27. Dönem AK Parti Karaman Milletvekili seçildi. 25 ve 26. Dönemde; Dışişleri Komisyonu; Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ve Çevre Komisyonu Üyesi olarak görev yaptı. 27. Dönemde; TÜRKPA Çevre ve Doğal Kaynaklar Komisyonu, Sağlığı. Korunması Başkanvekili, Tıbbi ve Aromatik Bitki Çeşitliliğinin Korunmasında, Bunların Üretiminde ve Pazarlanmasında Karşılaşılan Sorunlar ile Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu Başkanvekili, Sağlık Komisyonu Başkan Vekili olarak görev yaptı.)

Editör: Özgür CAN