AK Parti Kadın Kolları Başkanı ve Belediye Meclisi Üyesi Adayı Fatma Coştu, AK Parti Başkan Adayı Mevlüt Akgün'ün liderliğinde gerçekleştirilmesi planlanan projeleri açıkladı. Coştu, bu projelerin Karamanvizyoner bir belediyecilikle buluşturmayı amaçladığını belirtti. İşte Coştu'nun projeleri ve açıklamaları:

  1. 724 Kreş Hizmeti: Çalışan annelerin desteklenmesi ve çocukların sağlıklı bir ortamda büyümesi için önemli bir adım olan 724 kreş hizmeti projesiyle, vardiyalı çalışma saatlerine uygun olarak 7 gün 24 saat hizmet verecek kreş ve bakım evi kurulacak. Bu sayede çocuklar güvenli bir ortamda geleceğe hazırlanacak.

  2. Kadın Destek ve Yaşam Merkezi: Belediye öncülüğünde kurulacak olan kadın destek ve yaşam merkezi ile tüm kadınlar, ihtiyaç duyduklarında hukuki, sosyal ve psikolojik danışmanlık hizmetlerinden eşit şekilde faydalanabilecekler.

  3. Glütensiz Ürün Satış Merkezi: Çölyak hastaları başta olmak üzere sağlıklı beslenmeyi hedefleyen hemşehrilerin yaşadığı sıkıntıları gidermek amacıyla glütensiz ürün satış merkezi kurulacak. Bu sayede glütensiz ürünlere erişim kolaylaşacak ve fiyatlar daha uygun hale gelecek.

  4. Karaman Gastronomi Mutfağı: Karaman'ın zengin mutfak kültürünü daha geniş kitlelere tanıtmak için gastronomi alanında faaliyet gösterecek bir mutfağın kurulması planlanıyor. Sivil toplum kuruluşları, üniversite, özel işletmeler ve diğer kurumlarla iş birliği yapılarak Karaman gastronomi mutfağı hayata geçirilecek.

Coştu, bu projelerin Karaman'ın güzel yarınlarını inşa etmek ve şehri vizyoner bir belediyecilik anlayışıyla buluşturmak için önemli adımlar olduğunu vurguladı. Detaylı haber metni için haber kaynaklarına başvurulabilir.

Editör: Özgür CAN