Ziyaret sırasında konuklarıyla bir süre sohbet eden ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayan Valimiz H. Engin Sarıibrahim, şunları dile getirdi: “Türkiye Cumhuriyeti'nin milli iradesinin tecelligahı olan TBMM'nin açıldığı gün 23 Nisan 1920. Bugün, ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından ülkemizin geleceği olan siz gençlere emanet edildiği en önemli günlerden bir tanesi.

Bizler, demokrasiye ve demokrasinin ortaya koyduğu sonuçlara sonsuz inanan gelişmiş toplumlarla beraber veya toplumlardan da önce demokratik kriterleri kendi içerisinde yaşamış bir millet olarak siz gençlere bunun emanet edilmesinden dolayı mutluluk duyuyoruz. Bugün, sizin emir ve talimatlarınız doğrultusunda hem kamu kurumlarıyla hem de diğer sivil toplum örgütleriyle birlikte çalışmaya gayret edeceğiz.”

Valilik koltuğuna geçici olarak oturan Recep Kaan Garip ise görevi devraldığı Valimiz H. Engin Sarıibrahim'e teşekkür ederek şunları söyledi: “Makamların ve mevkilerin gelip geçici olduğunu belirterek, bu koltuklarda sizlere hizmet vermek için varız. Bizler bugün varız, yarın yokuz. Fakat bu millet, inşallah ilelebet sizlerin çabalarıyla var olacaktır. Geleceğin emanetleri olarak sizlerden beklentimiz, vatanımızı ve milletimizi her daim ileriye taşıyacak projelerle meşgul olmanız. Bugünün emanetçileri olarak bizler de, Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, sizlerin okuması, düşünmesi, uygulaması ve neticelendirmesi için üstümüze düşeni yapmakla yükümlüyüz.

Son olarak, tüm dünya çocuklarına Atamızın armağan ettiği bu kutlu günümüzü, çocukluklarını yaşayamadan hayatlarını kaybeden Gazze'li çocuklara ithaf ediyorum.”

Editör: Özgür CAN