Geleceğimizin teminatı, istikbalimizin umudu tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı gönülden tebrik ediyorum.

19 Mayıs, esareti kabul etmeyen ve istiklalinden asla vazgeçmeyen aziz milletimizin yeniden dirilişidir.

19 Mayıs, bekâ mücadelemizin ilk adımı, cennet vatanımıza ve al bayrağımıza yönelen tehditlerin bertaraf edildiği destansı Kurtuluş Savaşı’nın ilk meşalesidir.

Ülkemiz, dün olduğu gibi bugün de istiklâl şuuru ve istikbal davasıyla yetişen göz bebeğimiz gençlerimizin omuzlarında yükselecektir.

Benim olmadığım yerde kimse yoktur duygusuna sahip her bir gencimizin, üstlendiği büyük sorumluluğun bilinciyle çok çalışacağına, sağına ve soluna bakmadan ben varım diyerek eser üreteceğine ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkartacağına yürekten inanıyoruz.

"İstikbal göklerdedir" sözünü idrak eden ve sahada uygulayan yerli ve millî teknolojilerimizi geliştiren, azim ve kararlılığı ile geleceğimize umut olan tüm gençlerimizle gurur duyuyoruz.

Bizler de şanlı tarihimizden aldığımız güçle, ilim ve irfanla yoğrulmuş kadim medeniyetimizden aldığımız ilhamla ve gençlerimizden aldığımız enerji ile ülkemizi hedeflerine ulaştırmak adına var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz.

Gençlerimiz, bizlerden devralacakları güzel ülkemizi daha da ileriye taşıyacak ve Cumhuriyetimize kararlılıkla sahip çıkacaktır.

Bu düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını bir kez daha kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklâl Mücadelemizin bütün kahramanlarını saygıyla ve minnetle yâd ediyorum.

Tuncay Akkoyun
Karaman Valisi

Editör: Özgür CAN