Taşeli bölgesi programına geçmiş dönem milletvekili Hasan Çalış’ta katıldı. Çalış, bölgede yaptığı konuşmalarda ‘’Gelin, hep beraber bu yiğitleri meclise gönderelim’’ diyerek MHP’li adaylara destek istedi.
Memleket yararına olan hiçbir projenin yarım kalmaması gerektiğini söyleyen Ünüvar, ‘’KMÜ tarafından yıllar önce projelendirilen, planı çizilip inşaat yeri belirlenen ve başlangıç ödeneği ayrılmış olan ‘Ermenek Uygulama Oteli Projesi’ni raftan indireceğiz. Yeterli bütçe ayrılmadığından gerçekleştirilemeyen bu projeyi devletimizin tüm kurumlarıyla işbirliği içerisinde, uyumlu bir çalışma ortamında revize ederek hayata geçireceğiz’’ dedi.
Projeyi, revizyondan sonra daha da geliştirerek ‘Ermenek Yaşlı Bakım Evi’ ve ‘Turizm Uygulama Oteli’ olarak bütçelendirip hayata geçireceklerini belirten Ünüvar açıklamasında;
‘’Böylelikle yaşlılarımızın misafir edileceği göl manzaralı sıcak bir yuva inşa edeceğiz. Ayrıca KMÜ Ermenek yerleşkesinde ve merkez kampüsde bulunan turizm alanındaki bölüm öğrencileri için uygulama oteli inşa edilip hem üniversitemiz hem de şehrimiz için önemli bir eksiği gidererek, bölgenin turizm potansiyeline de katkı sağlayacağız. Memleketimizin faydasına olan hiçbir projenin kimden gelirse gelsin, hangi kurum olursa olsun raflarda çürütülmesine müsaade etmemeliyiz. Bunun yanında devletimizin yüksek öğretim ve yurt dışı öğrenci politikaları kapsamında üniversitemizin kıymetli yöneticileri ile istişareler yapacağız. 
Yurt dışı öğrenci konusunda isteklerini dikkate alıp, şehrimizde öğrenci sayısını arttırarak dil ve kültür etkileşimine katkıda bulunmak üzere KMÜ’nin ve tüm kurumlarımızın kamu imkânlarından gerekli bütçe payını alması için çalışacağım. Özellikle üniversitemiz yönetimi ile omuz omuza vererek yurt dışı öğrencilere hizmet etmek üzere Ermenek yerleşkesinde ‘Karamanoğlu Mehmetbey Dil Eğitim Merkezi’ kurularak Taşeli Bölgesinin bir eğitim alanı olmasını sağlayacağız. Ermenek’te dil eğitimi alan öğrenciler, Karaman adına kültür elçilerimiz olarak ülkelerine dönecekler. Türk devlet geleneğinde kurumların itibarı çok önemli bir yere sahiptir. Biz, kurumlarımızla iletişim kurarken bu hassasiyetle onların talepleri doğrultusunda hizmet edeceğiz.’’ ifadelerine yer verdi.
Ziyaret programına İl Başkanı Durmuş Yıldızbaş, bölge ilçe ve belde teşkilat başkanları ile partililer katıldı.


 

Editör: TE Bilişim