AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Mevlüt Akgün, saha çalışmaları kapsamında Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi'ni ziyaret etti. Ziyaretinde öğrencilerle, akademisyenlerle ve memurlarla bir araya gelen Akgün, yapılan görüşmelerde öğrencilerin üniversiteden memnun olduklarını ancak belediyeden bazı konularda şikayetçi olduklarını ifade etti.

Öğrencilerle gerçekleştirdiği görüşmelerde ulaşımın başlıca sıkıntılarından biri olduğunu öğrendiğini belirten Akgün, özellikle belediye otobüslerinin yetersizliği ve seyir saatlerinin düzensizliği konusunda öğrencilerin taleplerini dinlediğini aktardı. Akgün, öğrencilerin ayrıca şehirdeki kültürel faaliyetlerin eksikliğinden yakındıklarını ve Karaman'ın daha iyi yönetilmesi gerektiğini ifade ettiklerini söyledi.

Akgün, bu sorunlara çözüm bulmak için ellerinden geleni yapacaklarını ve Karaman'ın ulaşım sorununu kökten çözeceklerini belirtti. Seçilmeleri halinde ilk iş olarak yeni otobüsler alarak metrobüs seferlerini başlatacaklarını açıklayan Akgün, Karaman'ın yoğun yolcu trafiği yaşanan bölgeleriyle çarşı merkezini birbirine bağlayarak ulaşımı hızlandıracaklarını dile getirdi. Ayrıca, gençlere çeşitli kültürel deneyimler sunmak için çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini ve Dijital Üretim Akademisi gibi projelerle gençlere destek olacaklarını belirtti.

Ziyaretin sonunda Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi personeline, akademisyenlerine ve öğrencilere teşekkür eden Akgün, yeni dönemde üniversite ile daha yakın iş birliği içinde olacaklarını ve öğrencilerden öğreneceklerinin yanı sıra onlara hizmet etmekten mutluluk duyacaklarını ifade etti.

Editör: Özgür CAN