Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın özel eğitim öğrencilerine yönelik düzenlediği "Spor Aşkı Engel Tanımaz" projesinin ikinci etabı Karaman'da başladı. Özel Eğitim Anaokulu'nda düzenlenen spor malzemesi dağıtım töreninde, öğrenciler doyasıya eğlendi.

Törene Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Karadeniz, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Özel Eğitim Anaokulu Müdürü Bekir Baynal, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Mustafa Akgündüz, öğrenciler ve veliler katıldı.

Spor malzemelerinin 5 okula teslim edileceğini belirten İl Müdürü Mustafa Karadeniz, "Spor Aşkı Engel Tanımaz" projesinin ikinci etabını başlattıklarını ve spor malzemelerini öğrencilere dağıtmaya devam edeceklerini ifade etti. Ayrıca, dağıtılan malzemelerin başarılı sporcuların yetişmesine katkı sağlayacağını vurguladı.

Özel eğitim öğrencilerine desteklerinin devam edeceğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ise, eğitimin her bireyin yaşamında önemli bir yer tuttuğunu ve özel eğitim öğrencileri için bu önemin daha da büyük olduğunu dile getirdi. Spor malzemelerinin öğrencilerin spor yapma imkânlarını artıracağını ve onların daha sağlıklı ve mutlu bireyler olmalarına yardımcı olacağını belirtti.

Programda özel eğitim öğrencileri gönüllerince eğlendi ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Karadeniz ile İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan da öğrencilerle yakından ilgilenerek mutluluklarına ortak oldu. Program, spor malzemelerinin dağıtımının ardından günün anısına çektirilen hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

Editör: Özgür CAN