Soyfidan, BBP'nin seçimlere katılma kararı aldığını ve bu süreci hem saha içinde hem de saha dışında titizlikle takip ettiklerini söyledi. 16:30'da listelerini hazırlayıp parti binasından ayrıldıklarını ve yolda kaza yaptıklarını belirten Soyfidan, kaza nedeniyle adliye binasına 16:59'da ulaşabildiklerini ifade etti.

Seçim kurulunun saat 17:01'i gösterdiğini ve evraklarını teslim etmelerine rağmen itirazlar nedeniyle adaylıklarının kabul edilmediğini dile getiren Soyfidan, 20 Şubat'ta Karabük'te yaşanan benzer bir olayda adaylığın kabul edildiğini ve burada bir çelişki olduğunu vurguladı.

Soyfidan, "Seçmene ipotek konulmuştur. Seçmenin tercih hakkı engellenmiştir." dedi.

Seçim kuruluna baskı yapıldığını ve BBP'nin seçime katılmaması için her yolun denendiğini savunan Soyfidan, "Bizi seçime katmamak için her yol denenmiştir. Bu süreçte bize yapılan baskı ve tehditlere boyun eğmedik, eğmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Soyfidan, Ak Parti İl Başkanı'nın kendisini arayarak itirazla ilgili bir şey yapıp yapamayacaklarını sorduğunu ve kendisinin de "İtiraz yetkili yönetim kurulu üyeniz Mustafa Kale bize itiraz etti. Şirinlik yapmanıza gerek yok" dediğini aktardı.

Soyfidan, "Karamanda Cumhur İttifakına gölge düşürülmüştür. Seçmen gereken cevabı sandıkta en iyi şekilde verecektir." dedi.

Bazı çevrelerin kendisine ve ekibine haksız ithamlarda bulunduğunu belirten Soyfidan, "Benim ve ekibimin kimsenin pis parasına ihtiyacımız yoktur. Kendini satanlar ağzında satma lafını kullanalar kendi zihinlerini ortaya koymuşlardır. Bu ithamlarını ispatlamayanlar en adi satılık ahlaksızlar." diye konuştu.

Soyfidan, sosyal medyada ve bazı ortamlarda asılsız konuşmalar yapanlar hakkında da maddi ve manevi dava açacağını söyledi.

BBP'nin teşkilatını kendi bütçeleriyle ayakta tuttuklarını ve hazine desteği almadıklarını vurgulayan Soyfidan, "Hazine bütçesini seçimlerde sokağa saçmadık." dedi.

Yönetim kurulu üyeleri ve kendisine gönül veren tüm halktan özür dileyen Soyfidan, "Aday olup olmamak önemli değil, Partimize desteğinizi esirgememenizi istirham ediyorum." dedi.

Soyfidan, genel seçimlere de kendi bütçeleriyle gireceklerini ve Karaman için mücadele etmeye devam edeceklerini söyledi.


 

Editör: Özgür CAN