Yaşayan tüm canlıların birer engelli adayı olduğuna dikkat çeken Soyfidan mesajında, “Yeryüzünde yaşayan tüm canlılar birer engelli adayıdır. Biliyorsunuz ki bir saniye sonrasına hükmedemiyoruz veya bilemiyoruz. Toplumumuzun bir parçası olan engelli bireylerin varlığını da asla görmezden gelemeyiz. Engelli bireylerin toplumda yer bulabilmesi, iş gücüne katılımları, sosyal hakları başta olmak üzere hayata kazandırılmasıyla ilgili tüm çalışmaların zeminini hazırlamış bir parti olarak onları asla görmezden gelmedik. Zaten geçmişte yapmış olduğumuz çalışmalar bunun göstergesi ve gelecekte yapacak olduklarımızın teminatıdır. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın şiarıyla çıktığımızda yolda sizlerinde topluma kazandırılması zenginleşmemizin ilk adımı olacak. Bu anlamda çağdaş ve kaliteli kamu düzenini de oluşturmuş olacağız.

Karaman’daki tüm engelli vatandaşlarıma sesleniyorum. Sizleri görmezden gelmeyen, sizler için sesini çıkaran ve ortaya ciddi projeler koyabilecek bir kardeşiniz bu seçimlerde aday. Sizlerin sesi olacağımdan asla şüpheniz olmasın. Hepinizi sevgiyle kucaklıyor, hürmetlerimi sunuyor, engelliler haftanızı kutluyorum” dedi.

Büyük Birlik Partisi Kadın, Aile ve Engelliler Sosyal Politikalardan sorumlu Karaman İl Başkan Yardımcısı Ercan Arslanoğlu engelliler haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

Arslanoğlu mesajında; “Güçlü ülkemiz Türkiye ve hedeflerine doğru emin adımlarla yürüyen Karaman’ımızda tüm vatandaşlarımızın eşit haklardan faydalanması en doğal hakkıdır. Engelli bireylerimizin hiç bir haktan mahrum kalmadan ve yaşama sevinçlerini kaybettirmeden onları yaşadığımız toplumda önemli bir görevin bir parçası yapmak çağdaş ve kamu düzenine sahip her devletin görevidir.

İnsanı yaşat ki devlet yaşasın şiarıyla yürüttüğümüz çalışmalar, engelli bireylerimizin kendilerini bulmaları konusunda onlara kılavuzluk ediyor. Bizim toplumumuz hep beraber mutluyken çok daha güzel. Bu yüzden engelli bireylerimizin her zaman yanınızda olduğumuzu belirterek, yaşayan herkesin birer engelli adayı olduğunu hatırlatarak engelliler haftasını kutluyorum” dedi.

Editör: Özgür CAN