Aslen Taşkaleli olan Büyük Birlik Partisi Karaman 1. sıra milletvekili adayı Mesut Soyfidan ve partisinin yönetim kurulu baba ocağına geldi.

Burada ekibiyle beraber Manazan mağaraları ve tahıl ambarlarını gezen, ardından köyün kahvehanesinde köylüleriyle buluşan Soyfidan, “Atamızın ata yurdu Taşkalemizin tarihi ve otantik yapısını korumak bu memleketten çıkmış her evladın görevidir. Bu güzel yapıların tarihini korumak, turizme kazandırmak ve tanıtımı yapmak için gerekli yatırımları biz yapacağız. İnce Su mağarasını tanıtmazsak şifasından sadece biz faydalanabiliriz. Fakat tanıtırsak hem tüm vatandaşlar hem de bundan Taşkalemiz faydalanır. Ben köyümüzün evladıyım. Burası için ne mücadeleler verdiğimi ben unutsam bile köylüm unutmaz. Büyüklerimin ellerinden küçüklerimin gözlerinden öpüyorum.” Dedi.

Baba Ocağında Duygusal Anlar

Soyfidan’ın seçime son 1 hafta kala duasını almak için geldiği baba ocağında annesiyle buluştuğu anlarda duygusal anlar yaşandı. Genç vekil adayı konvoyu kapıda karşılayan annesinin elini öpüp uzun uzun sarıldı ve anne-oğul gözyaşlarına hakim olamadı. Annesinin anneler gününü de kutlayıp gül veren Soyfidan’ın annesi “Memleketimiz doğru adama sahip çıkar. Benim oğlum helal süt emmiş haram yememiş bu memleketin dürüst bir evladı. Küçüklüğünden beri saygısını ve sevgisini hiç kaybetmedi. Babasından sonra benim sırtımı yasladığım dağdır o. Mesut’uma sahip çıkın, ben güvendim sırtımı yasladım anasını bir gün bile yolda koymadı, sizleri hiç koymaz. Allah yolunu açık etsin, çıktığın yol mübarek olsun oğlum.” Dedi.

Burada çekilen hatıra fotoğrafının ardından Mesut Soyfidan ve partisinin yönetim kurulu Ofspor ve Karaman Futbol Kulübü ile oynanacak maça katılım yapmak üzere konvoy halinde Taşkale’den ayrıldı.

Editör: TE Bilişim