CHP Genel Merkezi tarafından, Cumhuriyet Halk Partisi'nden Belediye Başkanı adayı olanlardan imzalamaları istenen “Halkçı Belediyecilik Taahhütnamesi”, Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Belediye Başkanı Adayı Recep Sertçelik tarafından da imzalandı. Sertçelik, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Söz veriyoruz! Belediyecilik anlayışımızın ana yol haritası olan 'Halkçı Belediyecilik Taahhütnamesi'ni imzaladık. Atatürk ilkeleri ışığımız, hukuk ve adalet vazgeçilmezimiz olacak. Siyasi ayırımcılık ve yandaş kayırmacılığı yapmadan, tüm Karaman halkına hizmet eden, halkla iç içe çalışacağız. Rant ve kişisel çıkarlar değil; kamu yararı önceliğimiz olacak.

Şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkesi gereğince hiçbir istisna olmaksızın halka hesap vereceğiz, kişisel mal varlığımı her yılın sonunda kamuoyuna açıklayacağız. Her hesap dönemi sonunda belediyemizin bilançosunu Karaman halkına ilan edeceğiz.

Mazeret üretmek yerine, her koşulda çözüm ve beceri üreteceğiz. Söz veriyoruz!”

Sertçelik'in bu taahhütleriyle ilgili verdiği sözler, belediyecilik anlayışının temelini oluştururken, halka hizmet etme ve kamu yararını gözetme noktasında kararlı bir duruş sergilediğini vurgulamaktadır. Bu taahhütlerin, Karaman halkına daha şeffaf, hesap verebilir ve etkili bir belediyecilik anlayışı sunmayı hedeflediği belirtilmektedir.

Editör: Özgür CAN