Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Belediye Başkan Adayı Recep SERTÇELİK, seçim çalışmaları kapsamında Galericiler Sitesi ve açık Oto Pazarı'nı ziyaret etti. Vatandaşlar ve esnaf ile buluşan SERTÇELİK, belediye tarafından önce açılıp ardından hiçbir etkinlik yapılmadan kapatılan Drift alanıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

SERTÇELİK, "Oto Galericiler Sitesi ve Oto Pazarı'nda esnaflarımızla ve vatandaşlarımızla buluştuk. Ancak gözlemlediğimiz kadarıyla, eski pazarlardaki hareketlilik burada yaşanmıyor. Vatandaşlarımız ve esnaflarımız, bu durumu ekonomik koşullara bağlıyorlar. Oto Galeri esnafı ve vatandaşlarımıza gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

Karaman Belediye Başkanlarının halkı sürekli aldattığını belirten SERTÇELİK, mevcut Belediye Başkanı ve yeniden aday olanın ise gerçekleri gizleme çabası içerisinde olduğunu ifade etti. Drift Alanı adı altında yapılan düzenlemenin riskli olduğunu vurgulayan SERTÇELİK, şunları dile getirdi: "Önceki seçimde söz verdiği Drift Alanı'nı, seçime az bir zaman kala açarak büyük bir tanıtım yaptı. Ancak herkes bilmeli ki, yapılan Drift alanı hiçbir güvenlik önlemi alınmadan sadece bir kısmı asfaltlanmış bir alandı. Drift gibi riskli bir otomobil sporunun, tüm güvenlik önlemleri sağlanmış bir alanda yapılması gerekir. İyi ki, aklı selim biri çıkıp, hiçbir etkinlik yapılmadan bu alanı kapatmış. Değer miydi, o alanda bir kaza yaşanması ve eksik güvenlik nedeniyle can kaybı yaşanması riskine? Şükür ki, kapatıldı ve parası Karaman halkının cebinden çıkan asfaltla kurtulduk. Bu durum, halkın aldatılmasına yönelik bir oy politikasıdır."

SERTÇELİK, sözlerini şu ifadelerle tamamladı: "Şaka değil, gerçek; 1 Nisan'dan sonra halkın aldatılmayacağını göreceksiniz."

Editör: Özgür CAN