CHP Karaman Belediye Başkanı Adayı Recep Sertçelik, seçim çalışmalarını resmi kurum ziyaretleriyle sürdürürken, Belediye merkez binada çalışanlarla bir araya geldi. Buluşma sonrası yaptığı açıklamada Sertçelik, belediye yönetimindeki israf ve şeffaflık eksikliği konularına vurgu yaptı.

Sertçelik'in açıklamaları şu şekilde:

"Belediye merkez binada, yöneticiler ve belediye çalışanlarımızı ziyaret ettik. Belediyede yapılan hizmetler konusunda çalışanlarımızla görüş alışverişinde bulunduk. İlgileri için teşekkür ediyoruz.

Belediye yönetiminin halkın parasını israf ettiği konusunda Karaman halkında bir kanaat hakim. Şeffaflık olmadığı, herhangi bir konuda bilgi verilmediği, açıklama yapılmadığı için bu kanaat giderek yaygınlaşıyor.

İsrafın yoğunlaştığı, gizliliğin olduğu yerlerden biri de, Belediyeye ait hizmet araçları… Belediyeye ait kaç tane hizmet aracı var, açıklayan yok. Belediyeye ait bir araç, sivil plaka takmayı gerektiren hangi işlerde kullanılabilir ki bu araçlar sivil plaka takıyorlar, söylenmiyor. Bu araçları kimler, hangi işlerde kullanıyor belli değil.. Bu araçların belediye bütçesine yükü ne kadar, bilene aşk olsun!..

Aslında bu soruların tümünün cevabını bilen birileri elbette var da, halkın öğrenmesinden korkuyorlar.

Belediye yönetimine geldiğimizde, Başkan makam aracı dahil, bütün hizmet araçları bir havuzda toplanacak, yapılacak hizmet araç gerektiriyorsa kullanılacaktır. Başkan dahil hiçbir Belediye personeli araçları özel işleri için kullanmayacaklardır. İhtiyaç fazlası araçlar satılacak ve bütçeye gelir kaydedilecektir. Belediyeye ait bütün araçlar resmi plaka takacak, ayrıca araçta 'Karaman Belediyesi Hizmet Aracıdır' ibaresi bulunacaktır. Araç sürücüleri, zorunlu olarak yakalarında 'personel kimlik kartı' taşıyacaklardır. Hizmet araçlarının belediyeye getirdiği yük, giderler kaleminde açıkça gösterilecektir.

Şaka değil, gerçek; 1 Nisan’da israf ve gizlilik ortadan kalkacak!.."

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Belediye Başkan Adayı Recep Sertçelik, 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlamak için Eğitim Araştırma ve Diş Hastanesindeki sağlık çalışanlarını ziyaret etti. Ziyaret sonrası yaptığı açıklamada Sertçelik, sağlık çalışanlarına şiddeti sağlıkta devrim olarak gören yöneticilere sert eleştirilerde bulundu.

Sertçelik'in açıklamaları şu şekilde:

“Eğitim Araştırma ve Diş Hastanesini ziyaret ederek, sağlık çalışanlarımızla görüştük…

“Beni Türk hekimlerine emanet ediniz”

Kurtarıcımız, kurucumuz ve Büyük Önderimiz M.Kemal Atatürk’ün, hekimlerimize verdiği değeri en güzel anlatan bu sözlerinden, doktor dövmekle övünenlerin ortalıkta cirit attığı bir Türkiye’ye geldik. Doktora ve sağlık çalışanına şiddeti, sağlıkta devrim diye nitelendiren yöneticilerimiz var ne yazık ki…

Her şeye rağmen, insanlara dokunarak, onların canına can katan, özveride sınır tanımayarak en onurlu eylemi gerçekleştiren, başta hekimlerimiz olmak üzere, tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı’nı kutladık…

Emekleri asla karşılıksız kalmayacak…

Şaka değil, gerçek; 1 Nisan’da değiştireceğiz!..”

Editör: Özgür CAN