Ak Parti Karaman İl Başkanı Avukat Murat Öztürk, AK Parti Başkan Adayı Mevlüt Akgün’ün, daha önceki görevlerinde sergilediği liderlik ve hizmet anlayışıyla bu şehre değer katacağını vurgulayarak “Karaman için önemli projelerin mimarı olacak, vizyonu ve tecrübesiyle şehrimize yeni bir soluk getirecek.” dedi.
Öztürk yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;
31 Mart Yerel Seçim sürecine girdik. Tüm siyasi partilerimiz kendi adayları ile birlikte çalışıyorlar. Biz de öyle. Bu sürecin seviyeli ve anlayışlı bir şekilde yürütüleceğinden şüphemiz yok. 
31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimler, memleketimiz Karaman'ın geleceği için kritik bir dönemeçtir. Bu seçimler, şehrimizi daha ileriye taşıyacak, hizmetlerimizi daha da güçlendirecek bir lideri belirleme sürecidir. Milletimizin gücü, birlik ve beraberliğinde yatmaktadır. Bu seçimlerden birlikte başarıyla çıkma çıkacağız. Şehrimizi birlikte daha güzel yarınlar için inşa edeceğiz.
Bugün, AK Parti'nin Karaman Belediye Başkan Adayı Mevlüt Akgün Beyefendi ile birlikte, yüreğimizi ve enerjimizi ortaya koyarak, şehrimizi daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için var gücümüzle çalışacağımıza dair söz veriyoruz.
Mevlüt Bey, Karaman'a hizmet etme azmi ve sevgisiyle dolu bir liderdir. Onun öncülüğünde, Karaman'ı daha modern, daha güvenli ve daha refah bir şehir haline getireceğimize inancımız tamdır. Sayın Akgün aynı zamanda AK Parti'nin temel değerlerini benimseyen, şehrimizin geleceğine adanmış bir dava insanıdır.
AKGÜN, VİZYONU VE TECRÜBESİYLE ŞEHRİMİZE YENİ BİR SOLUK GETİRECEKTİR
AK Parti'nin başkan adayı olarak Mevlüt Akgün'ü önümüze çıkaran bu kritik dönemde, deneyimli bir siyasetçiye ihtiyacımız olduğunu biliyorduk. Mevlüt Akgün, daha önceki görevlerinde sergilediği liderlik ve hizmet anlayışıyla bu şehre değer katacak bir isimdir. Karaman için önemli projelerin mimarı olacak, vizyonu ve tecrübesiyle şehrimize yeni bir soluk getirecektir.
Sevgili Karamanlılar, önümüzdeki günlerde, 31 Mart 2024 yerel seçimleriyle birlikte, bir karar vereceğiz. Bu karar, sadece bir partinin değil, Karamanlıların ortak iradesini temsil edecektir. AK Parti olarak, şehrimize daha iyi hizmet etmek, daha fazla yatırım çekmek ve sizlere daha iyi bir yaşam standartı sunmak için iyi niyetlerle buradayız.
Karaman için, daha güçlü bir gelecek inşa etmek adına, tüm ekibimiz ve adayımız Mevlüt Akgün gece gündüz demeden çalışacak, projelerimizi hayata geçirecek ve şehrimizi hak ettiği seviyeye taşıyacaktır.
Bu seçimde sizlerin destek ve katılımınız bizim için çok kıymetli. Hep birlikte, daha güçlü, daha huzurlu bir Karaman için yola çıkıyoruz. Halkımıza olan güvenimiz tamdır, birlikte başaracağımıza inanıyoruz. 
 

Editör: Özgür CAN