Valimiz H. Engin Sarıibrahim’in eşi Hatice Sarıibrahim Hanımefendi, Karaman Merkez Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu tarafından Şehit Ömer Halisdemir’in doğum günü ve şehitlerimizi anmak için düzenlenen etkinliğe katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından geçtiğimiz yıl il genelinde düzenlenen yarışmada dereceye giren okul öğrencisinin İstiklal Marşımızı okumasıyla devam eden programın devamında 15 Temmuz kahramanlarından ve aynı zamanda okula da adının verildiği şehit Ömer Halisdemir’in hayat hikayesi okundu. 

“Şehidimizi Anıyorum Anısını Yaşatıyorum” projesi kapsamında düzenlenen “Şehidimize Mektup”  ve “Şehidimize Şiir” yarışmasında dereceye giren öğrenciler kaleme aldıkları eserlerini katılımcılarla paylaşırken etkinlik, okul öğrencilerinin ellerinde Türk Bayraklarıyla birlikte seslendirdikleri oratoryo gösterisi ile sona erdi.

Etkinliğin sonunda Şehit Ömer Halisdemir ve 15 Temmuz Şehitlerini yansıtan fotoğraf ve çalışmaların yer aldığı Şehitler Köşesinde incelemelerde bulunarak okul müdürü Hüsnü Dabak’tan bilgiler alan Hatice Sarıibrahim Hanımefendi, şehitlerimizi anmak ve 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir’in doğum günü dolayısıyla düzenlenen etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen okul yöneticileri ve öğrencilere teşekkür etti.
Hatice Sarıibrahim Hanımefendi katıldığı etkinliğin ardından Okul Müdürü Hüsnü Dabak, okul yöneticileri ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Editör: Özgür CAN