Adaylığı açıklanan Mehmet Karakaş , ekibiyle beraber seçim çalışmalarına başladı. Ziyaret noktalarından biri de  yıllarca Karaman’nın  sesi olan GSRT ailesini yeni adresinde ziyaret etti. 
Karakaş açıklamasında 1993  yılından bu yana çizgisinde zerre kadar sapma olmayan GSRT ailesini gerek Genç Fm logolu radyo yayınığıyla, gerek www.genckaraman.com gazetecilik faaliyetlerinde başaralı ve ilkeli yayın politikası uyguladıklarından memnuiyetlerini bildirdi.

GARSON BELEDİYE ANLAYIŞINI GETİRECEĞİZ
Karakaş, yaptığı açıklamada  normal belediyeciliğin yapması gereken su, kanalizasyon, kaldırım,  yol gibi hizmetler dışında ‘Rahmetli Erbakan Hocamızın da dediği gibi Garson Belediyecilik Anlayışıyla Karaman’ı yönetmeye ve halkımızın oyuna talibiz dedi
Karaman’ın sorunlarına değinen Karakaş, en büyük sorunun otopark sorunu olduğunu ve şu an planlaması bitmiş kapalı oto parkı derhal faaliyete geçireceklerini söyledi. Ayrıca liyakat konusu Milli Görüşün en temel ilkelerinden olduğunu, Belediyecilikte işçi alım konusunda bu düştür çerçevesinde çalışacağız dedi.

SOSYAL ETKİNLİKLERİ ARTTIRACAĞIZ
Karakaş, Karaman’da gördüğü en büyük eksikliklerden biride kamu alanları için yapılmış alanların atıl vaziyette kalmasından kurtarıp halkın hizmetine kavuşturacağız dedi. Mesela seyir terasları gibi Necmettin Erbakan Parkı gibi alanlarda kamusal sosyal tesisler halka hizmet etmelidir dedi.

KONUT SORUNUNUN FARKINDAYIZ
Karakaş Karaman’da yaşanan konut sorunun farkında olduklarını Belediye çatısı altında kooperatifçiliği geliştirerek bu sorunu da çözeceğiz dedi.

İSRAFI VE RANTI BİTİRECEĞİZ
Karakaş’a ‘’Bütün bu hizmetlerin yapılabilmesi için bütçeyi nerden bulacaksınız ? sorusuna ise cevaben yine Rahmetli Erbakan Hoca’dan örnek verecek ‘İnsan yeter ki istesin Tekeden Sütü Çıkarır’’ israf ve rantı bitirirsek Karaman’ın kendi döner sermayesi kendine yeter . Önemli olan ahlaki değerleri tekrar kazandırmak, maddi borçlar öyle veya böyle ödenir dedi.

SAADET PARTİSİ DIŞINDA MİLLİ GÖRÜŞCÜYÜM İDDİASI ‘PALYANÇOLUKTUR’
Karakaş sözlerinin sonunda Milli Görüş’ün tek adresinin Saadet Partisi  odluğunu bundan aykırı iddia edip kendini Milli Görüştü tanımlayanları da Rahmetli  Hocanın dediği gibi ‘’Palyaçoluktur’’ ifadelerini kullandı
Ziyaretlerinin sonunda,, GSRT ailesine ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür eden Saadet Partisi Karaman Belediye Başkan Adayı Mehmet Karakaş ve ekibi ‘Başka Bir Karaman Mümkün ‘diyerek hatıra fotoğrafı çektirerek ziyaretlerine son verdiler.

Editör: Özgür CAN