Yapılan açıklamaya göre;

2023 yılında meydana gelen tabi afetlerde Karaman İl Tarım Müdürlüğümüzce tespit çalışmaları yapılan alanlarda Afetlerden zarar gören üreticilerimize tarımsal girdi desteği için Cumhurbaşkanlığımız tarafından 15 Milyon TL Acil Destek Ödeneği gönderilmiştir. Hayırlı Olsun Hatice Bulut İl Müdürü..

paylaşımı yapıldı..

Bir teşekkür paylaşımıda Karaman Ziraat odası Başkanı Bayram'dan geldi. Paylaşımında;

İLİMİZE 15 MİLYON TL ACİL DESTEK ÖDENEĞİ
2023 yılı üretim sezonu içerisinde meydana gelen tabi afetler nedeniyle bitkisel üretimleri ile  canlı hayvan varlıkları zarar gören ve İl/İlçe Müdürlüklerimizce tespitleri yapılan üreticilerimiz için Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı tarafından İlimize 15 Milyon TL Acil Destek Ödeneği gönderilmiştir. Söz konusu ödenek ile afetlerden zarar gören üreticilerimize tarımsal girdi desteği verilecektir.
Üreticilerimizin bir nebze de olsa yaralarını saran Acil Destek Ödeneği için, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a , Tarım ve Orman Bakanımız Sayın İbrahim Yumaklı ’ya, Valimiz Sayın H. Engin Sarıibrahim’e, Milletvekillerimiz Sayın Av. Selman Oğuzhan Eser ve Sayın Osman Sağlam'a üreticilerimiz adına şükranlarımızı sunarız.
Mehmet Bayram
Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı

Editör: Özgür CAN