Kazımkarabekir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Recep Boyacıoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde ilçede ziyaretler yaparak kadınlara karanfil takdim etti ve Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

Başkan Boyacıoğlu, kadınların sadece 8 Mart'ta hatırlanmaması gerektiğini vurgulayarak, hayatın her anında yanlarında olan, mücadelelerinde omuz verip destek olan kadınlara gereken kıymeti ve sevgiyi göstermenin hem İslam dininin hem de Türk örf ve adetlerinin bir gerekliliği olduğunu belirtti.

Yaptığı açıklamada, "Kadına büyük önem veren bir dinin ve kadını baş tacı yapan bir milletin mensuplarıyız. Bu nedenle kadınlarımıza hayatın her anında sevgi, hürmet ve saygı ile yaklaşmalıyız. Biz, kadınların sosyal hayata daha fazla dahil olmalarını arzu ediyoruz. Bu nedenle, önümüzdeki dönemde kadın istihdamını artırmaya yönelik çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz. Belediyemiz bünyesinde kuracağımız Kadın Kooperatifi ile kadınlarımızın çalışma hayatına ve ev ekonomisine katkı sağlamalarına yardımcı olacağız. Ben bu vesile ile başta şehit anneleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sağlık, huzur ve esenlik diliyorum" şeklinde konuştu.

Editör: Özgür CAN