Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karaman Belediye Başkan Adayı Recep Sertçelik, 2. İstasyon Caddesi'nde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek seçim çalışmalarını sürdürdü. Sertçelik, yaptığı açıklamada, esnaf ve vatandaşların ekonomik sıkıntılardan ve belediye yönetiminden duydukları memnuniyetsizlikleri dile getirdiğini aktardı.

Fiyat Artışları ve Alım Gücü Endişesi

Sertçelik, esnaf ve vatandaşların fiyat artışlarından ve alım gücünün düşmesinden yakındığını belirterek şunları söyledi:

“Halkımız geçim zorluğu içinde. Enflasyon karşısında alım gücü dibe vurmuş durumda. Esnafımız da bu durumdan nasibini alıyor. Fiyatlar her gün değişiyor ve bu durum hem esnafımızı hem de vatandaşımızı olumsuz etkiliyor.”

Hesap Veremeyen Belediye Yönetimi

Sertçelik, Karaman'ın su sorunu ve diğer sorunlara ilişkin de eleştirilerde bulundu. Sertçelik, "Belediyecilik bizden sorulur diyenler, Karaman'ın susuz kalmasında sorumluluktan kaçmaya çalışıyorlar. 5 yıllık sürede ne yaptıklarının hesabını veremeyenler, halkın adamı olduğunu nasıl savunabilirler?" dedi.

Sosyal Demokrat Belediyecilik Vaadi

Sertçelik, CHP'nin Karaman'da anlamlı, değerli ve güzel bir belediyecilik yapacağına inandığını vurguladı. Sertçelik, "Sosyal demokrat belediyecilik, 1 Nisan'da Karaman'da başlayacak. Halkımızın refahı ve mutluluğu için çalışacağız. Ayrımcılık yapmadan, tüm Karamanlıları kucaklayacağız." dedi.

Editör: Özgür CAN