Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Akçaşehir Seçim Bürosu'nun açılışı yoğun katılım ve coşkulu bir atmosferde gerçekleşti. Pazar günü yapılan törene CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver, CHP Karaman İl Başkanı Ahmet Recai Evcen, CHP Karaman Merkez İlçe Başkanı Mustafa Mut, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Baştuğ, Akçaşehir Belediye Başkan Adayı Soner Yeşildaş, Ayrancı, Kazımkarabekir ve Sudurağı Belediye Başkan Adayları ile birlikte çok sayıda partili ve Akçaşehir halkı katıldı.

Miting havasında geçen açılış programında konuşan Milletvekili İsmail Atakan Ünver, 2019 seçimlerinde kıl payı kaybedilen Akçaşehir'i 31 Mart'ta kazanacaklarını ve bunun Akçaşehir'e yakışacağını söyledi. CHP İl Başkanı Ahmet Recai Evcen ise Akçaşehir'deki heyecanın Karaman'dan hissedildiğini ve bunun sandığa da yansıyacağını, Akçaşehir'in yeniden sosyal belediyecilikle buluşacağını ifade etti.

Seçmenlerine seslenen Akçaşehir Belediye Başkan Adayı Soner Yeşildaş ise "Bizim bir sevdamız var, o da Akçaşehir. Bu memleketin insanına, taşına, toprağına, geleceğine gönül verdik. İşçisine, çiftçisine, çobanına, garibanına gönül verdik ve onlara umut olmaya geliyoruz. Millete tepeden bakmaya son vereceğiz. 31 Mart'ta sandıkları patlatmaya var mıyız? Hazır mıyız? Patlatın Sandıkları ." sözleriyle büyük alkış aldı.

Özellikle kadınlar ve gençlerin yoğun ilgi gösterdiği açılış programı ikramlar, sohbet ve fotoğraf çekimleri ile sona erdi.

Seçim Yarışı Heyecan Veriyor:

CHP'nin Akçaşehir'de güçlü bir aday çıkarması ve yoğun katılımlı bir büro açılışı gerçekleştirmesi seçim yarışını daha da heyecanlı hale getirdi. 31 Mart'ta yapılacak seçimlerde Akçaşehir'de hangi partinin kazanacağı merakla bekleniyor.

Editör: Özgür CAN