Ak Parti Karaman 2. sıradan vekil olarak seçilen Osman Sağlan'ın arkasında ki gizli gücün ailesi olduğu ortaya çıktı. Siyasi hayatta mutlaka bir siyasinin bir güçden beslendiği siyasetin diğer bir yüzü olarak her zaman konuşulan konulardandır. Aday adaylık sürecinde de hiç şans verilmeyen ama adaylığı netleştikten sorna acaba yurakıda ki hangi güç Osman Sağlam'ın aday gösterilmesine neden olduğu kulislerde konuşulurken, Sağlam mazbatasını aldıktan sonra bir nevi bütün bu sorulara cevap verdi.

İşte Sağlam'ın arkasında ki güç ailesi ve sevenlerin duası olduğu ortaya çıktı.

AK Parti Milletvekili Adayı Osman Sağlam Mazbatasını Alarak Resmen Karaman Milletvekili Oldu.

Karaman’da 2 milletvekili çıkararak mevcudu koruyan AK Parti Dr. Recep Şeker’in üç dönemi doldurması nedeniyle yeni bir isim olan Osman Sağlam ile yarışa katılmıştı. 14 Mayıs 2023 Seçimlerinde seçilerek milletvekili olan Osman Sağlam bugün mazbatasını alarak resmen Karaman Milletvekili Oldu.

Karaman Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Osman Yılmaz’dan mazbatasını alan Osman Sağlam’a eşi Vasfiye Sağlam’ın yanı sıra AK Parti İl Başkanı Murat Öztürk, SKM Başkanı Nazmi Ünlü, Eski Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün ve partililer refakat etti.

Mazbata alım törenine müteakip çekilen hatıra fotoğraflarının ardından hızlıca saha çalışmalarına dönen ekip 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçimi için çalışmalarına devam etti.

 

Editör: Özgür CAN