2023-2024 eğitim öğretim yılı bugün başladı. Karaman’da 53 bin öğrenci için ilk ders zili çalarken Karaman Milletvekili Osman Sağlam ve İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, İbrahim Bey İlkokul ve Ortaokulunu ziyaret ederek öğrencilerin heyecanına ortak oldu.
Yaz tatilinin ardından, Karaman’da 286 okulda 53 bin öğrenci ve 4 bin öğretmen için ilk ders zili çaldı. Okul öncesi, ilkokul 1 ve 9'uncu sınıfa adım atan öğrenciler için 4-8 Eylül uyum haftasıydı. Bugün de diğer kademeler için ilk ders zili çaldı.
Yeni eğitim öğretim döneminin başlaması nedeniyle öğrencilerin ve velilerin heyecanına ortak olan Karaman Milletvekili Osman Sağlam ve İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, İbrahim Bey İlk/Ortaokulunu ziyaret etti. 
Öğrenci ve velilerle birlikte İstiklal Marşı’mını söyleyen Milletvekili Sağlam ve İl Müdürü Mehmet Çalışkan öğrenci ve velilerle bir süre sohbet etti.
Şehit Ahmet Sarı Ortaokulu Kapılarını Öğrencilere Açtı
İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın bir sonraki durağı yapımı tamamlanan ve bu yıl öğrenci alarak yeni eğitim öğretim yılına ‘Merhaba’ diyen Şehit Ahmet Sarı Ortaokulu oldu.
Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Bayram Güzel ile Şehit Ahmet Sarı’nın ailesinin eşlik ettiği ziyarete öğrencilere hitap eden İl Müdürü Mehmet Çalışkan yeni eğitim öğretim yılına başlamanın heyecanı içinde olduklarını ifade etti. Mehmet Çalışkan, “Yeni eğitim öğretim yılımız ve yeni okulunuz hayırlı olsun. Bizim amacımız sizin en iyi şartlarda eğitim alabilmeniz için özveriyle çalışmaktır. Çünkü sizler her zaman en iyisini hak ediyorsunuz. Okulumuzun ilk gününde bizleri yalnız bırakmayan Şehit Öğretmenimiz Ahmet Sarı’nın ailesine teşekkür ediyorum. Yeni eğitim öğretim yılınızın başarılarla dolu bir yıl olmasını temenni ediyor, derslerinizde başarılar diliyorum.” dedi.
Ziyaret, Şehit Öğretmen Ahmet Sarı'nın ailesinin öğrencilere lokma ikramı ve günün anısına çekilen fotoğraflarla son buldu.
Yeni eğitim öğretim döneminin ilk ara tatili 10 Kasım'dan itibaren bir hafta sürecek. Öğrencilere, ilk dönem karneleri 19 Ocak Cuma günü verilecek. İki haftalık yarıyıl tatilinin ardından 5 Şubat Pazartesi okullar yeniden açılacak.
İkinci dönem yaklaşık 4 ay sürecek. 5 Nisan'da bir haftalık ara tatil olacak. Okullar 14 Haziran'da kapanacak ve milyonlarca öğrenci yaz tatiline çıkacak.
 

Editör: Özgür CAN