Karaman'ın birçok bölgesini olumsuz etkileyen şiddetli yağışlar, özellikle tarım alanlarında ciddi zararlara yol açtı. Yağışların sele dönüşmesiyle birlikte Karaman'ın ekili arazileri zarar gördü, özellikle Kazımkarabekir ilçesindeki Mecidiye köyünde büyük zararlar meydana geldi.

Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, oluşan sel felaketi sonrasında zarar tespit çalışmalarına başladı. Müdürlükten yapılan açıklamada, dün akşam saatlerinde meydana gelen aşırı yağışların Mecidiye köyünde ekili alanlarda sel zararına neden olduğu belirtildi. İl Müdürü Hatice Bulut, Kazımkarabekir İlçe Müdürü Ayşe Koca ve teknik personeller, zarar tespit çalışmalarına katılarak durumu yerinde inceledi.

İl Müdürü Bulut, zarar gören üreticilerle de görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti. Bu zor zamanlarında çiftçilere destek olmak adına gerekli çalışmaların yapılacağı belirtildi. Karaman'ın tarımsal üretimine zarar veren sel felaketiyle ilgili olarak önlemler alınarak zararların en aza indirilmesi için çalışmaların sürdürüleceği vurgulandı.

Editör: Özgür CAN