Karaman İl Tarım ve Orman Müdürü Hatice Bulut, tarımsal faaliyetlerde son yaşanan şiddetli yağmur ve dolunun yol açtığı yaralar konusunda üreticinin zararını en aza indirmek için çalıştıklarını söyledi. 

Karaman İl Tarım ve Orman Müdürü Hatice Bulut, Karaman Yunus Emre Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Âdem Kocatürk'ü Ziyaret Etti.

Basın ziyaretleri kapsamında Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Bulut, yaşanan doğal afetin tarımsal üretim üzerindeki olumsuz etkilerine dikkat çekti. "Şiddetli yağmur ve dolu, çiftçilerimizin emekleriyle büyüttükleri ürünlere ciddi zararlar verdi." diyen Bulut, İl Müdürlüğü olarak çiftçilerin zararlarını en aza indirmek için çaba harcadıklarını belirtti.

Karaman'ın ekonomisinin büyük ölçüde tarıma dayandığını vurgulayan Bulut, "Çoğu vatandaşımız üretici konumunda ve sanayimiz de tarıma dayalı bir yapıya sahip. Bulgur, makarna, bisküvi ve tarım makineleri gibi birçok sektör tarımı temel alıyor. Bu durumda, sorumluluğumuz daha da artıyor." dedi. "Ben ve ekibim, üreticilerimizin yanındayız ve elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Ziyaret sırasında konuşan Âdem Kocatürk ise Karaman İl Tarım ve Orman Müdiresi Hatice Bulut'a çalışmalarında başarılar dileyerek, tarımsal faaliyetlerin desteklenmesinin önemini vurguladı.

Editör: Özgür CAN