Kurban Bayramı'na 3 gün kala akaryakıt fiyatlarına zam geldi. Karaman'da güncel akaryakıt fiyatları ne kadar oldu? Bayrama kısa süre kala akaryakıt fiyatlarına yapılan zam, araç sahiplerini üzdü.

Motorine Zam Geldi: Fiyatlar 40 Lirayı Aştı

Son dönemde Brent petrol fiyatlarındaki dalgalanmalar ve döviz kurundaki değişiklikler, akaryakıt fiyatlarında sürekli değişikliklere neden oluyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan 1 liralık indirimin ardından, motorine yeniden zam geldi. Bu zam ile birlikte Karaman'da motorin fiyatları 40 lirayı aştı.

Karaman'da Güncel Akaryakıt Fiyatları

Karaman'da şu an geçerli olan güncel akaryakıt fiyatları şöyle:

  • Motorin: 40,50 TL
  • Benzin: 38,75 TL
  • LPG: 19,80 TL

Araç Sahiplerinden Tepki

Motorin fiyatlarına yapılan zam, araç sahiplerinin tepkisini çekti. Bayram seyahatleri öncesi akaryakıt fiyatlarının artması, birçok vatandaşın bütçesini zorlayacak. Özellikle uzun yola çıkacak olan sürücüler, bu durumdan oldukça etkileneceklerini belirttiler.

Uzmanlardan Uyarı

Uzmanlar, akaryakıt fiyatlarındaki artışın devam edebileceği konusunda uyarıda bulunuyor. Brent petrol fiyatlarındaki dalgalanmalar ve döviz kurundaki belirsizlikler, akaryakıt fiyatlarının önümüzdeki dönemde de değişkenlik göstermesine neden olabilir.

Bu gelişmeler ışığında, sürücülerin akaryakıt fiyatlarındaki değişiklikleri yakından takip etmeleri ve bütçelerini buna göre ayarlamaları tavsiye ediliyor.

Editör: Özgür CAN