Karaman AK Parti Belediye Başkanı Adayı Mevlüt Akgün, sabah saatlerinde Kemal Kaynaş Stadyumu'nda 8 kilometre koşu gerçekleştirerek enerji topladı. Spor sonrası kendisine uzatılan mikrofona konuşan Akgün, milletvekilliği döneminde Karaman'ın spor ihtiyaçlarına yönelik önemli projelere imza attıklarını belirtti.

Akgün, özellikle stadyumun tartan pistinin yenilenmesi, Larende çok amaçlı spor salonunun yapımı, bir ve 2 nolu TOKİ arasındaki 2.500 kişilik spor salonunun inşası ve yeni stadyum planlamasına katkıda bulunduklarını ifade etti.

Belediyeyi devralmaları durumunda Karaman'ı huzur, barış ve hoşgörü şehri yapmak adına en fazla katkıyı spor yatırımlarında sağlayacaklarını vurgulayan Akgün, özellikle nitelikli farklı branşların bulunduğu bir sporcu parkı oluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

Ayrıca, yeni gelişen bölgelerde semt sahaları ve spor alanları inşa ederek gençlerin ve çocukların hizmetine sunacaklarını belirten Akgün, amatör branşlardaki sporcuları desteklemek amacıyla yeni destek modelleri oluşturacaklarını ve Karaman'ın milli markası haline gelmiş Karaman FK'yı belediye ile barıştırarak bu markanın Karaman'da gelişmesi için çaba göstereceklerini dile getirdi. Akgün, Karaman'ı sporda gelişen, kalkınan ve büyüyen bir şehir haline getirmek için halka hizmet etmeye hazır olduklarını belirtti.

Editör: Özgür CAN