ZORLU: “KARAMAN EN İYİSİNİ BİLİR”
Zorlu, Ak Parti’den 7 milyon borçla aldığı belediyeyi, 12 milyon fazlasıyla teslim etti
İYİ Parti Karaman Milletvekili adayı Atila Zorlu, 14 Mayıs seçimler öncesinde önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamasında, Türkiye’nin ihtiyacı olan partinin İYİ Parti olduğunu vurgulayarak, anket şirketlerinin yaptığı anketlerin çok fazla şişirildiğini ve 14 Mayıs’ta da çok büyük bir yanılgıya düşeceklerinden bahsetti. 
Bunun yanı sıra, Zorlu vekil seçildiği takdirde çözüm odaklı olacağına ve Karaman’da bir ofis açarak vatandaşın sorunlarının daha kolay çözüme kavuşacağını, vekile ulaşmanın çok daha rahat olabileceğini söyledi. 
Zorlu açıklamasının devamında şunları söyledi; “Ben idealist bir kişiliğimdir. Toplumda vatandaşların günlük endişeleri olur. Çiftçinin mazot avansı ile ilgili haklı endişeleri olur, kredi kartı borçlarımız ile ilgili, tüketici kredilerimiz ile ilgili endişelerimiz olur. Benim inancıma göre Aydın olduğunu ve Münevver olduğunu iddia eden kitlenin memleketin geleceğine dair endişeler taşıması lazım.
Ülkemizin bir dönüm noktası olduğuna inanıyorum. Bu anlamda da üzerime bir görev düşerse bundan kendi adıma kaçmamış olmayı düşünüyorum. Ben siyaseti insanların kendileri için değil, gelecek nesilleri için yapması gerektiğine inanıyorum. 
“BİZ ZAFERE DEĞİL SEFERE TALİBİZ”
Şöyle bir iddiam var. İYİ Parti Karaman’da milletvekili dağılımı nasıl olacağını 14 Mayıs akşamı göreceğiz. Ama bizim partimiz Karaman’da birinci parti çıkacak. Biz 25 Ekim 2017 İYİ Parti’nin kuruluşudur. Karaman’da dersine girdiğim 40 bin öğrenci olmakla birlikte böyle bir referansım var. Bunun yanında bizim 60 bin üyemiz varken yüzde 11 oy aldık. Şuanda 670 bin üyemiz var. Bu kapsamda İYİ Parti’nin ben hem ülke genelinde hem de Karaman’da en yüksek oyu alacağına inanıyorum.
İnsanlar farklı düşünebilir. Ben bu seçimde anket şirketlerinin çok büyük yanılgıya düşeceklerini tahmin ediyorum. Önceki seçimde seçilemedim, bu seçimde de seçilemezsem yine aday olurum. Dediğim gibi zafere değil sefere talip oluruz. Karaman halkının vekili olacaksak ve bize güvenen insanları yüzünü ve başını önüne eğdirmeyeceksek Allah nasip etsin. 


İYİ Parti kendini milli merkez olarak nitelendiren bir parti. Biz sağında ya da solunda değiliz ve ortayı temsil ediyoruz. Türkiye’nin ihtiyacı olan Parti biziz. Sayın genel başkanımız, İYİ Partili üst bürokratlar, basın sözcülerimiz, yerelde il başkanımız İsmet Hatipoğlu, Ermenek Belediye Başkanı iken ben ve şuan milletvekili adayı olarak Atila Zorlu HDP terörist bir partidir ve bu bizim için açık ve nettir. HDP’nin olduğu hiçbir platformda da biz olmayız. Bizim bunlarla ilgili bir görüntümüzü bulamazsınız. Göğsümüzü gere gere rahatça konuşabiliriz. Biz onların olduğu yerde olmayız. HDP’nin elinde şehit kanı vardır. PKK’nın siyasal kanadıdır. Bizim için bu kadar açık ve net.

BAŞKANLIK DÖNEMİNDE VATANDAŞLARIN HEP YANINDA OLDU
2019 yerel seçimlerinde Ermenek ilçesine Belediye Başkanı olarak seçilen Atila Zorlu, 4 yıllık çalışmasında vatandaşların hep yanında olduğunu ifade etti. 4 yılın 2 yılı pandemiyle geçerken bu süreçte vatandaşların kapılarını tek tek çalarak ihtiyaçlarını giderdi. 
Ayrıca Ermenek Belediyesi’ni Ak Parti’den teslim aldığında belediyenin kasasının 7 milyon lira borcu olduğunu ve bu 4 yıllık çalışmanın ardından bu kasa artıya yükselerek, 12 milyon lira olarak teslim etti.  
Zorlu: “Bana 4 yıl belediye başkanlığı yapmak nasip oldu. Hayatımda gururla anacağım bir dönem. Ben memleketime hizmet etmeyi çok istiyordum. Başkanlığımın 2 yılı zaten pandemiyle geçti. Biz vefa destek hattını devletimiz kurmadan 15 gün önce Ermenek’te kurmuştum. Araçlarımıza baktık, personellerimize baktık, yetebilir miyiz dedik. Evlerinde yalnız yaşayanlara siz evinizden çıkmayı…

Editör: TE Bilişim