Seydişehir Ak Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalaya  adaylık başvuru  evraklarını teslim eden Mahmut Zengin  yaptığı açıklamada "Kıymetli Hemşehrilerim ve Değerli dostlarım, bugün itibariyle 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Seydişehir Belediye Başkanlığı Aday adaylıği başvurusunu yapmak için aşkla çalıştığım Konya İl Milli Eğitim Müdür yardımcılığı görevinden istifa ettim.

Degerli kardeşlerim hizmet yarışında bizlerde yer almak istedik.İlcemize şimdiye kadar hizmet getiren bütün başkanlarımıza teşekkür ediyorum.Bizlerde bu bayrak yarışında güzel ilçemize kıymetli hizmetler yapmak için yola çıkıyoruz.Bizlere destek olan butun kardeşlerimize teşekkür ediyorum.Selam ve dua ile sağlıcakla kalın."dedi

Mahmut Zengin kimdir ?

1970 Konya/Seydişehir doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Seydişehir’de ve Konya il merkezindeki okullarda aldı. Fatih Kur’an Kursunda hafızlık eğitimini tamamladı. A.Ü. Tarih Öğretmenliği Bölümünden ve U.Ü. İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.   1996 -2004 yılları arasında Konya’nın Bozkır ve Seydişehir ilçelerinde çeşitli okullarda çalıştı.  

2004-2016 yılları arasında Karaman Anadolu Lisesi, Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Karaman Nefise Hatun Kız Meslek Lisesinde yönetici ve öğretmen olarak çalıştı. Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yaptı. 2016 -2018 yılları arasında Meram Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yönetici olarak çalıştı. 2019- 2022 yılları arasında Altınekin İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Zengin, 10.10.2022 tarihi itibari ile Konya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı.

Editör: Özgür CAN