Karaman Merkez Lale köyünde yaşanan olay, 13 Nisan 2024 tarihinde gerçekleşti. İ.Ü. isimli şahsın, akrabası olan A.Ü. ile arazi meselesi nedeniyle yaşadığı tartışma, trajik bir şekilde silahlı saldırıya dönüştü. Saat 11.40 sularında başlayan tartışmanın hızla büyümesi sonucunda İ.Ü., A.Ü.'ye tabanca ile ateş etti. Bu saldırı sonucunda A.Ü., sağ bacağından yaralanarak hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı.

Olayın ardından İ.Ü., olay yerinden kaçarak firar etti. Ancak polis ekipleri tarafından yakalandı ve gözaltına alındı. İlk ifadesinde suçunu inkar eden İ.Ü., adli makamlarca alınan arama kararı doğrultusunda evinde yapılan aramada olayda kullanıldığı değerlendirilen bir ruhsatsız tabanca ve 63 adet 9 mm fişek ele geçirildi.

Şüphelinin, polis tarafından toplanan delil ve tanık ifadeleri doğrultusunda suçunu kabul ettiği ve adli makamlarca tutuklandığı belirtildi. Olayın hemen ardından Karaman'da huzur ve güvenin devamını sağlamak için emniyet güçlerinin kararlılıkla çalışmalarına devam edileceği vurgulandı.

Editör: Özgür CAN