Bayır Köyü Ortaokulu, TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'nı 8 Mayıs'ta açılışla başlattı. Fen Bilimleri Öğretmeni Muhsine Büşra Tuğcu'nun rehberliğinde, öğrenciler her yıl olduğu gibi bu yıl da 4006 Bilim Fuarı'nı organize ettiler. Bu anlamlı etkinliğe, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şubesi Ar-Ge Birimi öğretmenleri Tuba Karaer, Pınar Alıcı, Bilal Duranel, Okul Müdürü Saadet Bolat, diğer öğretmenler, öğrenciler ve misafirler katıldılar.

Misafirler, sergi alanında koordinatör öğretmen eşliğinde dolaşarak öğrencilerin 14 projesini yakından incelediler. Öğrenciler, merakla beklenen projelerini ziyaretçilere tanıtarak bilgi aktardılar. Bilim Fuarı, iki gün boyunca ziyaretçilere açık olacak ve öğrencilerin merakını ve keşfetme isteğini canlandırarak, onları bilimin heyecan verici dünyasıyla tanıştırarak bilim insanları olarak yetişmelerine katkı sağlayacak.

Bu tür etkinlikler, öğrencilerin bilimsel düşünme becerilerini geliştirmelerine ve araştırma yapmalarına olanak tanırken, aynı zamanda öğrencilerin bilime olan ilgisini artırıyor ve onları geleceğin bilim insanları olarak yetiştirmeye destek oluyor. Bayır Köyü Ortaokulu'nun düzenlediği TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı da bu önemli amaçlara hizmet ediyor ve katılımcılar için değerli bir deneyim sunuyor.

Editör: Özgür CAN