ESER: KOBİ’LERİMİZİ DAHA DA GÜÇLENDİRECEĞİZ
Karaman’da Tekmarsan Sanayisinde seçim çalışmalarını yürüten AK Parti Milletvekili Selman Oğuzhan Eser “Genç girişimciliğine yönelik desteklerimizi artırarak sürdüreceğiz.” Dedi.
Esnaf ve sanatkârlarlarla bir araya gelen eser seçime bir hafta kjala ziyaret programını hızlandırdı. Genç, kadın ve kooperatifleşmeye dönük desteklerin artarak devam edeceğini söyleyen Eser “Hazine destekli kullandırılan kredilerde imalat sektörüne, ihracata, markalaşmaya, e-ticarete, yönelen esnaf ve sanatkârlara ilave faiz desteği sağlayarak bu desteklerin etkinliğini artıracağız.” İfadelerini kullandı. Eser açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
Topyekûn kalkınma perspektifi kapsamında, KOBİ’lerimizi daha da güçlendireceğiz. e-ticaret başta olmak üzere değeri 1 milyar doların üzerinde yenilikçi Türk şirketleri çıkarmaya yönelik proje bazlı teşvik sistemimizi hayata geçireceğiz. KOBİ’lerimizi de unutmadık. Onların kurumsallaşmasına ve kapasitelerinin geliştirilmesine yönelik yeni ilave destekler yolda. KOBİ’lerin finansmana erişimi daha da kolaylaşacak. 
KOBİ’lerde yenilikçi programları hayata geçireceğiz ve doğrudan ihracat yapan KOBİ sayısını artıracağız. Genç ve kadın girişimciler başta olmak üzere desteklerimizi artırarak sürdüreceğiz. Esnaf ve sanatkârlarımızın kümelenmelerini ve kooperatifleşmelerini kolaylaştıracak adımları desteklemeye devam edeceğiz. Hazine destekli kullandırılan kredilerde imalat sektörüne, ihracata, markalaşmaya, e-ticarete, yönelen esnaf ve sanatkârlara ilave faiz desteği sağlayarak bu desteklerin etkinliğini artıracağız. Esnaf ve sanatkârlar için, tüketimin yenilenebilir enerjiden sağlanması konusunda yatırım teşvik modelleri geliştireceğiz.
Esnaf ve sanatkârlara ihracat süreçleri, girişimcilik, Ar-Ge ve yenilikçilik ile devlet yardımları hakkında eğitim, danışmanlık ve bilgi desteği sağlamak üzere 81 ilde konu ile ilgili eğitimler düzenlenmesini sağlayacağız. Esnafımızın e-ticaret ve e-ihracat pazarlarına erişimlerini kolaylaştıracak programları hayata geçireceğiz. Ahilik Sandığı’nı aktif bir biçimde kullanarak esnaf ve sanatkârlarımızın piyasada iş yaparken daha güvenli bir biçimde faaliyet göstermelerini sağlayacağız.


 

Editör: TE Bilişim