Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Genç Eğitimciler Öğrenci Topluluğu, bir köy okuluna kitap bağışında bulunarak sosyal sorumluluklarını yerine getirdi.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Genç Eğitimciler Öğrenci Topluluğu üyeleri, Karaman'ın Muratdede Köyü'ndeki bir ilkokulu ziyaret ederek minik öğrencilerle bir araya geldi. Ziyaretleri sırasında Muratdede İlkokulu'na kitap ve kırtasiye malzemeleri bağışlayan KMÜ'lü gençler, öğrencilerle keyifli zaman geçirdi.

Muratdede İlkokulu'nda eğitim gören öğrenciler, getirilen kitapların kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek teşekkür etti. Ziyarete Eğitim Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Cihat Abdioğlu, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Kasım Karataş, Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cihat Şentürk ve Eğitim Fakültesi öğrencileri de katıldı. Ziyarette Okul Müdürü Samet Şentürk ile Köy Muhtarı İbrahim Kıyak da KMÜ öğrencilerine teşekkür etti. Eğitim-öğretim faaliyetleri ve gerçekleştirilecek projelerin konuşulduğu ziyaret, iyi dilek temennilerinin ardından sona erdi.

Editör: Özgür CAN