Karaman Gazeteciler Cemiyeti Kurum Ziyaretlerine devam ediyor. Âdem Kocatürk başkanlığında kurum ziyaretleri gerçekleştiren cemiyet üyeleri kurumların çalışma alanları ile ilgili bilgiler alıyor. Cemiyetin bugünkü durağı TKDK Karaman İl Koordinatörlüğü idi. 
Ziyarette  Karaman Yunus Emre Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Adem Kocatürk ve beraberindeki Özgür Şenuysal, Muammer Şen, Ferhat Koç, Hasan Hüseyin Deniz ve Ali Güley’den oluşan heyet TKDK Karaman İl Koordinatörü Özgür Öztürk’den kurum çalışmaları hakkında bilgiler aldı.
TKDK (Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu) il koordinatörlüğünün faaliyetlerini anlatan TKDK Karaman İl Koordinatörü Özgür Öztürk, tarım ve kırsal kalkınma alanındaki projelere destek sağlamak amacıyla kurulmuş bir kurum olduklarını söyledi. Avrupa Birliği ve ulusal kaynaklardan finanse edilen çeşitli programlar ve projeler aracılığıyla kırsal alanlarda ekonomik ve sosyal kalkınmayı teşvik ettiklerini vurgulayan Öztürk “Tarım ve kırsal kalkınma projeleri için başvuruları kabul eder, değerlendirir ve uygun bulunan projeleri destekleriz” dedi.


EKMEĞİNİ YİYİP SUYUNU İÇTİĞİMİZ MEMLEKETİMİZE HİZMET EDİYORUZ
Karamanlı olduğunu söyleyen İl Koordinatörü Özgür Öztürk “Ekmeğini yiyip suyunu içtiğimiz memleketimize hizmet ediyoruz” dedi Öztürk açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; Karaman’da geçerliği olan sektörleri destekliyoruz. Hayvancılıktan tarımsal üretime birçok alanda desteklerimiz oldu. Artık Karaman’da yaklaşık 1 Milyon ton elma üretiyoruz. Iskartası bile para ediyor. 26 ülkeye elma satıyoruz. 170 Bin Tonluk soğuk havalarımız var. Sektör gelişti makinalaştı. Yine verdiğimiz desteklerle zeytin üretimi de arttı, Karaman’da 6 zeytinyağı tesisi var. 10 bin ton zeytin üretiyoruz.
Proje sahiplerine mali destek ve hibe sağlıyoruz. Tarım, hayvancılık, kırsal turizm, el sanatları ve yerel ürünlerin geliştirilmesi gibi alanlara desteklerimiz var. Kaynakların verimli kullanımı için desteklenen projelerin doğru ve etkin bir şekilde yürütülüp yürütülmediğini denetliyoruz. TKDK il koordinatörlüğü olarak, yerel düzeyde tarım ve kırsal kalkınma projelerinin hayata geçirilmesine önemli olduğunu düşündüğümüz katkılar sağlamaya çalışıyoruz. Böylece şehrimizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına destek oluyoruz.” İfadelerini kullandı.
 

Editör: Özgür CAN