AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Avukat Mevlüt Akgün: “Şehrin ekonomik büyümesini ve kalkınmasını desteklemek için sunacağımız tanıtım, kolaylık ve teşviklerle Karaman cazip bir yatırım merkezi olacak” dedi. Akgün Karaman ekonomisi üzerine yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Değerli hemşerilerim organize sanayi bölgemizi ziyaret ettik. Çok şükür bacalarımız tütüyor. Milletvekilliğimiz döneminde Karaman’ımızın 5084 Sayılı Teşvik Yasası kapsamına alınması ve organize sanayimizin altyapısına ihtiyacı olan ödeneklerin kalması noktasında büyük emeklerimiz olmuştu. Bunu sanayicilerimiz biliyor. Şimdi 2. organize sanayi bölgemizi büyütme zamanı.

2. organize sanayi bölgemiz için Cumhurbaşkanlığımız tarafından 1.3 Milyar TL ödenek ayrıldı. Belediyeyi devraldığımız ay inşallah Karaman'ımızın yerli ve yabancı yatırımcılara tanıtılması, Karaman'ın avantajlarının anlatılması noktasında belediye olarak aktif bir tanıtım ve iletişim modeli gerçekleştireceğiz. Karaman'ımız işçisinin de işverenin de mutlu olduğu daha güçlü bir şehir haline gelecek.

YABANCI YATIRIMCIYI KARAMAN’A ÇEKECEĞİZ

Şehrin yabancı yatırımcılara tanıtılması ve onlara birtakım kolaylıklar sağlanması ekonomik büyüme ve istihdam yaratma açısından önemli. Yabancı yatırımlar, yerel ekonomiyi canlandırır ve yeni iş imkanları oluşturur. Ayrıca yeni yatırımlar, teknoloji transferi ve yenilikçi iş uygulamalarının yerel şirketlere aktarılmasını da sağlar. Bu da şirketlerin rekabet gücünü artırır.

Yeni yatırımların şehrimize çekilebilmesi için altyapı ve hizmetlerin geliştirilmesi gerekir. Ulaşımdan enerjiye, su ve diğer altyapı alanlarında iyileştirmeler yapılması gerekir.

Yeni yatırımcıları çekmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Sunulacak kolaylıklar ve teşvikler, şehrin diğer rakip şehirlere göre cazip bir yatırım merkezi olmasını sağlayacak. Böylece Karaman’ın ekonomik büyümesini ve kalkınmasını desteklerken, halkımızın da yaşam kalitesini artıracağız.

Yatırımlarımız ve çabalarımıza Karaman büyüyen, kalkınan ve gelişen şehirlerden biri olmaya devam edecek. Bizi izlemeye devam edin diyoruz” ifadelerini kullandı.

Editör: Özgür CAN