Karaman'ı TFF 2. Ligde temsil eden ve iki sezon üst üste 2. Ligde kalmayı başaran Karaman FK'da belirsizlik sürüyor. Yönetim ve Başkan Süleyman Han'ın görevi bırakmasından sonra 2 aylık süre geçmesine rağmen halen Başkan ve Yönetim belirsizliği sürüyor.

Vali Yeni Yönetim İçin Uğraşıyor

Karaman Valisi H. Engin Sarıibrahim sanayiciler ve STKlarla görüşmelerini sürdürüyor. Aldığımız bilgilere göre şehrin ileri gelen Sanayicileri ve İş İnsanları ile sürekli toplantılar yapan Vali Sarıibrahim henüz netice alamadı. Temsilcimizde geçen sezondan takımda kalan oyuncular için bir çok talep geliyor. Belirsizliğin devam etmesi durumunda anlaşmaları devam eden Futbolcularımızında farklı takımlara tranfer olmaları kaçınılmaz görünüyor. Bu yüzden Vali Sarıibrahim hızlı hareket ederek bir an önce Yönetim belirsizliğini bitirmek için görüşmelerini sürdürüyor. 
2. Ligde grubumuzda bulunan takımların bir çoğu kamp hazırlıklarına başladı. Karaman FK ise henüz yeni Yönetimini bile oluşturamadı. Transfer ve takımı hazırlama yolunda herhangi bir gelişme olması için yönetimin oluşturularak yeni sezona takımı hazırlamak gerekiyor. Fakat temsilcimiz Karaman FK henüz toplanma kampının tarihini bile belirleyemedi.

Yönetimin Dışındaki Açıklamalar Popilist

Diğer taraftan sosyal medya ve bazı yerel basın yayın organlarında yapılan haberler tamamen popilist olarak değerlendiriliyor. Mevcut Başkan ve Yönetimin dışında yapılan tüm açıklama bilgi ve paylaşımlar tamamen Karaman FK üzerinden birilerini popüler etme ve tanıtım çalışması olarak değerlendiriliyor. Şu ana kadar Vali Sarıibrahim ve Süleyman Han Yönetimine gelen herhangi bir teklif yada destek bulunmamakta. Eski yönetimden aldığımız bilgiye göre yapılan sosyal medya paylaşımları ve haber tamamen birilerinin keyfi yorumları olarak değerlendirildi. Karaman FK taraftarı ve gönül verenlerinin bu tip paylaşım ve haberlere itibar etmemesi gerektiği bilgisi paylaşıldı. 

kaynak: karaman24.com

Editör: Özgür CAN