Valimiz H. Engin Sarıibrahim, 14 Mart Tıp Bayramı kapsamında Karaman'da görev yapan doktorlarla bir araya gelerek Karaman Polisevinde düzenlenen iftar programında bir araya geldi. Program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı ve İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Serkan Yurdakul'un açılış konuşmasıyla devam etti.

Valimiz H. Engin Sarıibrahim, doktorlarla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Devlet idaresinin en önemli görevi vatandaşına hizmet edebilmektir. Doktorlarımız ve sağlık personelimiz, ülkemizin en önemli gücüdür. Özellikle covid salgınında gösterdikleri mücadele ve fedakarlıklarını takdirle karşılıyoruz. Onların değeri ve kıymeti, hepimiz tarafından bilinmelidir." dedi.

Valimiz H. Engin Sarıibrahim, devamında, "Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana, ülkemizin her köşesinde hizmet eden tüm doktorlarımıza, sağlık gönüllülerimize ve tıp emekçilerimize teşekkür ediyorum. Daha iyi ve güzel günlere ulaşacağımıza inanıyorum. Tıp Bayramını kutluyorum." şeklinde konuştu.

Programa, Karaman Ak Parti Milletvekilleri Av. Selman Oğuzhan Eser ve Osman Sağlam, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, Vali Yardımcısı Mehmet Yasin Erkan, İl Jandarma Komutanı Kd. Albay Murat Alkan, Karaman Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Halil İbrahim Taşcı, sağlık yöneticileri ve ilimizde görev yapan hekimler ile aileleri katıldı.

Editör: Özgür CAN