MÜSİAD'ın Yeni Dönem Hedefleri ve Faaliyetleri Paylaşıldı
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Karaman Şubesi Kasım ayı ‘’Dost Meclisi Kahvaltı Programı’’ Karadağlı Restaurant’ta gerçekleştirildi. Kahvaltıya; Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, Karaman MÜSİAD Başkanı Musa Akgül, MÜSİAD üyeleri, Basın temsilcisi ve Genç MÜSİAD üyeleri katılım sağladı.


MÜSİAD Karaman Sektör Kurulu Başkanı İbrahim Politoğlu, programda yaptığı açılış konuşmasında, MÜSİAD'ın yeni telegram grubu kurduğunu ve mobil kullanım için aplikasyon oluşturulduğunu müjdeledi. Ayrıca, MÜSİAD İNVEST'in yurtdışı programları ve etkinlikleri hakkında bilgi verdi.

MÜSİAD Karaman Sektör Kurulu Başkanı İbrahim Politoğlu gerçekleştirdiği konuşmasında:


“Sayın Valim, Değerli MÜSİAD üyelerimiz, Genç MÜSİAD ’lı kardeşlerimiz, basınımızın güzide temsilcileri, Dost Meclisi Kahvaltı Programımıza hepiniz hoş geldiniz.

MÜSİAD Genel Merkezin çalışmaları sonucu sadece MÜSİAD üyelerinin oluşturduğu yeni bir telegram grubu kuruldu. Ayrıca mobil kullanım için aplikasyon da oluşturuldu. Yakında duyurusunu da yapacağız, sadece üyelerin olduğu MTO grubuna tüm üyelerimizi ekleyeceğiz.


Diğer paylaşacağım konu ise MÜSİAD İNVEST;

MÜSİAD İNVEST yurtdışı programları devam etmekte olup üyelere; yurt dışı gezileri, genel merkez programları gibi birçok alanda güzel organizasyonlar düzenlemektedir. Bu programların üyelerimiz adına çok verimli geçtiği ve fayda sağladığını söyleyebilirim. Zaman zaman gruplarda paylaşıyoruz. Sizlerden bu programları incelemenizi ve katılım sağlamanızı rica ediyoruz” dedi.

Programın devamında MÜSİAD Karaman Şube Başkanı Musa Akgül, yaptığı konuşmasında, MÜSİAD’ın faaliyetleri ve VİZYONER 2023 programına katılımları hakkında değerlendirmelerde bulundu.


MÜSİAD Karaman Şube Başkanı Musa Akgül şu ifadelere yer verdi: 

“Sayın Valim, Değerli MÜSİAD üyelerimiz, Genç MÜSİAD’lı kardeşlerimiz, basınımızın güzide temsilcileri, her ay düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz dost meclisi kahvaltılı programımıza hepiniz hoş geldiniz diyorum.

Malumunuz eylül ayı içerisinde karaman şubemizin ev sahipliğinde MÜSİAD Genel İdare Kurulu toplantısını ilimizde gerçekleştirdik. MÜSİAD GİK toplantılarının içerisinde rekor katılımın sağlandığı bu program ilklerin yaşandığı organizasyon olmuştur.

Mini fuar stant alanları, zimem defteri uygulaması, şehir merkezi esnaf buluşması ve şehir gezisi, 2 gece 3 günlük programda birçok ilklerin Karaman'ımız da yapılması bizleri ayrıca mutlu etmiştir.

Diğer önemli bir faaliyetimiz ise 2 yılda bir düzenlenen VİZYONER 2023 ‘e katılım sağlamamızdı. İstanbul Tim Show Center'de düzenlenen bu programın bizim için önemli olması ise ilk kez bir şube başkanı konuşmacı olarak davet edilmiş olmasıydı. Konuşmacı olduğum oturumda ulusal ve uluslararası gelen katılımcılara ilimiz ve alanımızda önemli duyduğumuz konuları hakkında önemli bilgiler verdik.

Ben tekrardan katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür eder saygılarımla” ifadelerine yer verdi.


Konuşmaların sonun da söz alan Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim ise;

Karaman MÜSİAD’IN gerçekleştirdiği programa davet edildiğimiz için şube başkanımız ve üyelerine teşekkür ediyorum. İlimizde sanayi ve ekonominin gelişmesi alanında MÜSİAD’ın aktif rol aldığını biliyoruz, Valilik olarak bizlere düşen elimizden geleni yapmaya hazırız. Şehrin dinamiklerini hayata geçirerek ilerleyen zamanlarda ortak projelerde beraber çalışmaya ve düzenli gerçekleşen bu programın bir diğerini Valilik olarak bizim ev sahipliğimizde MÜSİAD üyelerini misafir etmek isteriz. Ben tekrardan davetleri için şube başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum.’’ diye konuştu.

Program; yeni üyelerin açıklanması ve tanışma konuşması ardından aile fotoğrafı ile son buldu.

Editör: Özgür CAN