Karaman'da Diyanet İşleri Başkanlığı'nın organizasyonuyla kutsal topraklara gidecek hacı adayları için uğurlama merasimi düzenlendi.
Karaman'dan bu yıl Hac vazifesini yerine getirmek isteyen Hacı adayları kutsal topraklara gitmeye başladılar.

Yaklaşık bir ay süre ile kutsal topraklarda kalacak olan Hacı adayları Kurban Bayramı’ndan sonra yurda dönüş yapacaklar. Diyanet İşleri Başkanlığı desteği ile Karaman'dan Hacca giden adaylar Karaman Piri Reis Kültür Merkezi'nde okunan ilahiler, salavatlar ve yapılan dualar ile kutsal topraklarına uğurlandı.

Hacı uğurlama programına Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, Karaman İl Müftüsü Faruk Gürbüz, İl Sağlık Müdürü Adnan Kurşun ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Vali Tuncay Akkoyun, konuşmasında "Hac ibadeti, dünyadaki bütün makamlardan, vasıflarlardan ve ünvanlardan sıyrılarak kul vasıfı ile Rabbimin huzuruna çıkmaktır.  Hayatımızdaki en önemli dönüm noktasıdır. Mümin yüreklerdeki en önemli heyecandır, arınmaktır, bağışlanmaktır. En sevgiliye muslaktır. Hz. Peygambere, Betullah'a yolculuktur. Yolculuğunuz mübarek olsun. Rabbim hac ibadetinizi kabul etsin inşallah. Rabbim herkese nasip eylesin. Güle güle selametle gidin gelin inşallah. Hepinize hayırlı yolculuklar diliyorum." ifadelerine yer verdi. 

Kutsal topraklara doğru yola çıkan hacı adaylarını aileleri ve yakınları yalnız bırakmazken gözyaşı ve dualar ile uğurladılar.  

Editör: Özgür CAN