Karaman'd ahuzur operasyoları kapsamında yapılan açıklamaalra göre;

1.  Karaman İl Jandarma Komutanlığı Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından 18 Şubat 2024 günü aranan şahısların yakalanmasına yönelik icra edilen operasyonda; “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti” suçundan (12) yıl (6) ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan (E.N) isimli uzun süredir aranan şahıs il merkezinde yakalanarak hakkında Adli işlemlerin tamamlanmasını müteakip Karaman M Tipi Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir. 
2. Karaman İl Jandarma Komutanlığınca; ilimizde suç ve suçlularla mücadele, aranan şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalara kararlı ve kesintisiz bir şekilde devam edilecektir. 

1. Karaman İl J.K.lığınca Asayiş, KOM ve Trafik olayları başta olmak üzere, vatandaşımızın huzurunu bozacak her türlü suçun önlenmesi, işlenmiş suçların ortaya çıkarılması, suça karışan ve aranan şahısların yakalanması amacıyla 12 – 18 Şubat 2024 tarihleri arasında yapılan çalışmalarda;
 ► (10.521) şahıs ve (3.612) araç sorgulanmış, yapılan sorgulamalar sonucunda;  Kullanmak İçin Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak veya Kullanmak, Hırsızlık, Dolandırıcılık, Kasten Yaralama başta olmak üzere çeşitli suçlardan aranan (30) şahıs yakalanmış,
 ►  (2) şahıs tutuklanmış,
►  (1) şahsa adli/idari işlem yapılmış,
►  (8) araç sürücüsüne ehliyetsiz/ yetersiz ehliyetle araç kullanmaktan işlem yapılmış,
►  (14) araç trafikten men edilmiştir.
2. Ayrıca yapılan aramalarda; (5) adet ruhsatsız av tüfeği, (1) adet ruhsatsız tabanca, (1) adet kurusıkı tabanca, (3) adet piyade tüfeği fişeği, (406) adet tabanca fişeği, (2.806) adet av tüfeği fişeği, (17) gram kubar esrar, (30) adet sentetik hap (uyuşturucu), (16) gram kenevir tohumu, (1) adet dedektör, (9) adet tarihi eser obje, çeşitli kazı malzemeleri, (22.930) adet tütüne doldurulmuş makaron, (400) adet boş makaron ile doldurma aparatları ele geçirilmiştir. 
3. İlimizde huzur ve güven ortamının devamını sağlamaya yönelik denetim ve uygulamalara kararlı ve kesintisiz bir şekilde devam edilecektir.


 

Editör: Özgür CAN