İşte detaylar:

Ahmet S.'ye ait evde sabah saat 07.00 sıralarında çıkan yangın, hızla büyüdü. Neyse ki, ev sahibi Ahmet S. ve eşi, yangını fark edip pencereden kaçarak canlarını kurtardı ve hemen 112 Çağrı Merkezi'ne haber verdiler.

Yangına müdahale etmek üzere itfaiye ve jandarma ekipleri olay yerine sevk edildi. İlk müdahaleyi Bucakışla köyünden gelen Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri yaptı. Ardından Karaman'dan gelen itfaiye ekibiyle birlikte yangın kontrol altına alınarak söndürüldü.

Yangının elektrik kontağından çıkmış olabileceği ihtimali üzerinde durulurken, ev ve marangozhane tamamen kül oldu. Yangının duyulmasının ardından Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Alkan da olay yerine gitti.

Vali Sarıibrahim, yangın yerinde incelemelerde bulunarak itfaiyeden yangının çıkışı hakkında bilgi aldı ve ev sahibi Ahmet S'ye geçmiş olsun dileklerini iletti. Yangında can kaybı yaşanmaması sevindirici bir haber olsa da ev sahibinin yaşadığı maddi kayıpların telafisi için desteklerin devam edeceği belirtildi.

Editör: Özgür CAN