Okul Sporları Eskrim Türkiye Şampiyonası, Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde başladı. Türkiye genelinden 45 ilden toplamda 748 sporcu, ülkenin en iyisi olabilmek için mücadele ediyor.

Okul sporları faaliyetleri kapsamında düzenlenen bu şampiyona, küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde gerçekleşiyor. Merkez Spor Salonu'nda başlayan müsabakaların açılış töreniyle birlikte, 4 gün boyunca epe, flöre ve kılıç kategorilerinde sporcular mücadele edecekler.

Müsabakaların ilk gününde kılıç kategorisinde başlayan mücadeleleri, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Dr. Enes Eminoğlu ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Karadeniz de yerinde izlediler. Küçükler kategorisinde dereceye giren sporculara madalya ve başarı belgeleri ise Bakan Yardımcısı Dr. Enes Eminoğlu tarafından takdim edildi.

Şampiyona, flöre ve epe kategorilerinde yapılacak müsabakalarla devam edecek. Bu tür etkinlikler, genç sporcuların yeteneklerini sergilemeleri ve ulusal düzeyde rekabet etmeleri için büyük önem taşımaktadır.

Editör: Özgür CAN