Karaman'da etkili olan sağanakla birlikte İslihisar, Kisecik, Demiryurt ve Sinci köylerinde sel oluştu. Evleri su altında kalan vatandaşlar zor anlar yaşarken, tarım arazileri ise büyük ölçüde hasar gördü.
Sağanak yağışların şiddetli bir şekilde devam ettiği Karaman'da, özellikle İslihisar, Kisecik, Demiryurt ve Sinci köyleri büyük zarar gördü. Yoğun yağışlar nedeniyle  köylerde sel oluştu. Sel sularının hızlı bir şekilde yükselmesiyle birlikte vatandaşlar büyük zorluklarla karşı karşıya kaldı.

Karaman Valiliği'nin uyarısı şu şekilde: "Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; yarın (05.06.2023 Pazartesi günü) öğle saatlerinden itibaren bölgemiz genelinde ( Konya, Aksaray, Karaman ve Niğde) yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2 ) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım,
yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar, kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına, gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Başlama-Bitiş Zamanı 05.06.2023 12.00 05.06.2023 21.00"

Editör: Özgür CAN