Karaman merkez ve ilçelerinde hava durumunu merak edenler için yeni bir tahmin daha paylaşıldı. Buna göre kent genelinde hava sıcaklıklarının yükselmesi bekleniyor.

Karaman kent merkezi ve ilçelerinde yaz ayları çok sıcak geçti. Eylül ayından itibaren hava sıcaklığı kademeli olarak düşmeye başladı. Kentte yaşayan bazı vatandaşlar son günlerde havalar soğuduğu için kaloriferleri ve sobaları yakmaya başladı

Henüz pastırma sıcakları yaşanmadığı için vatandaş sıcaklıkların tekrar yükselip yükselmeyeceğini merak ediyordu. Meteoroloji uzmanları konuya ilişkin vatandaşı aydınlatan bir açıklama yaptı. Tahminlere göre Karaman'da bugünden itibaren hava sıcaklığı kademeli olarak yükselecek.

Gündüz en yüksek hava sıcaklığının bu süreçte 26 dereceye kadar yükselmesi bekleniyor. Tahminler tutarsa Karaman'ya yeniden yaz gelecek. Önümüzdeki hafta boyunca hava sıcaklığının bu seviyelerde seyretmesi bekleniyor.

1 haftalık tahminler dikkate alındığında gündüzleri en yüksek hava sıcaklığı 26 derece, geceleri en düşük hava sıcaklığı ise 15 derece olarak ölçülecek. Hava sıcaklıklarının yükselmesiyle vatandaşın piknik alanlarına akın etmesi bekleniyor.

Editör: Özgür CAN