Karaman'da faaliyet gösteren bir yerel gazetede çıkan habere göre Ak Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Mevlüt Akgün sokak ziyaretlerindeki öğrencilerle diyaloğu , öğrencilerin talebi, Akgün'ün cevabı gündem oldu ..Sosyal medyada Karaman halkı olarak her ikisini de isteriz yorumları yapıldı.. İşte o haber.

31 Mart seçimleri kapsamında kent ziyaretlerini sürdüren AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Mevlüt Akgün, bir süre muhabbet ettiği üniversite öğrencisine “Sizin gibi gençlere ihtiyaç var” dedi. Öğrencinin Akgün’e verdiği cevap da gecikmedi. “Bizim de size ihtiyacımız var” diyen öğrenci, “Müsaadeniz olursa bir sorunumuzu dile getirmek istiyoruz. Konu belediye otobüsleri… Karaman Belediyesi’ne ait otobüslerin bilet fiyatı gerçekten çok uygun ancak otobüs sayısı çok az. İşe gidiş ve geliş saatlerinde yaşanan yoğunluktan dolayı otobüslerin yolcu almaması vatandaşımızı mağdur ediyor” şeklinde sitem etti. 

“Çünkü 5 yıldır yani Savaş Bey döneminde yeni otobüs alınmamış” diyerek sorunun kaynağına işaret eden Başkan Akgün, “Bizim önceliğimiz; Karaman’da ulaşımı rahatlatmak. Onun için hem yeni otobüslerin alınması ve Karaman’a metrobüs hattı kazandırmak gibi bir düşüncemiz var. Karamanlıyı bu ulaşım probleminden kurtaracağız. Rahat olun” şeklinde konuşarak Karaman Belediye Başkanı olduğu takdirde belediye otobüs sayısını artırma ve metrobüs hattı sözü verdi. 

kaynak: gazeteanadolu.com

Editör: Özgür CAN