Akgün: Karamanımızın ekonomik kapasitesini artıracağız böylelikle hem yeni iş imkanları ortaya çıkacak hem de ticareti hareketlenecek. Hem işçi hem işveren hem de esnafımız yani Karaman kazanacak. 
AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Mevlüt Akgün yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
"Karaman’a yerli ve yabancı yatırımcıyı çekmek için belediye olarak OSB yönetiminde daha aktif bir rol alarak interaktif bir tanıtım yaparak Karaman'ı ilgi odağı haline getireceğiz.
Geçen yıl ülkemizi derinden sarsan deprem, Allah rahmet eylesin, can kayıplarını geri getirmek mümkün değil. Belki yıkılan binaları yeniden yapabiliriz ama sanayi tesislerimizin tekrar hayata döndürülmesi çok uzun yıllar ve maliyetler alacak. Bu da ülkemizin üretim kapasitesinin ve tedarik zincirinin kırılmasına yol açacaktır. Cumhurbaşkanımızın ve tüm devlet yetkililerinin ifade ettiği gibi olası bir İstanbul depreminde ülkemiz açısından stratejik yatırımların büyük zarara göreceği ortadadır. Bu nedenle belediye başkanı olduğumuzda Karaman'ın deprem riskini taşımaması, Mersin limanına yakınlığı, stratejik konumu ve sanayi altyapısı gibi avantajları dikkate alınarak Karamanımıza yeni yatırımların çekilmesi için belediye olarak her türlü fedakarlıkta bulunacağız. Karaman’da, bütün girişimci ve yatırımcıları elimizdeki tüm imkanlarıyla destekleyecek yeni bir döneme girmiş olacak. Peygamberimizin Hadis-i Şerifinde belirttiği gibi zorlaştırmayacağız, kolaylaştıracağız."
 

Editör: Özgür CAN