Cumhuriyetimizin 100. Yılında öz bütçemiz ile yaklaşık 165 Milyon TL ödenek ile başlayıp, yıl içerisinde yapılan ek bütçeler ile yaklaşık 235 Milyon TL ek bütçe yaparak ilimiz yatırımlarına ciddi bir ivme kazandırılmıştır. 
   Bugün İl Genel Meclisimizin 2023 yılı Ek Bütçe Görüşmelerinin son toplantısını İl Genel Meclis Başkanı Eyyup ÇAYIR başkanlığında saat 11.00’de İl Genel Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
   Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye yüzyılı vizyonumuz ile yaklaşık 200 km asfalt, İl merkezimizde Millet Bahçesi, modern içme suyu depoları, 27 adet halı saha, içme ve sulama elektrik ihtiyacının karşılanması amacıyla köylerimize GES kurulumları, köylerimize çocuk oyun gurupları, köy içi yollarımız için 42.506 m2 parke, çiftçilerimiz için 80 bin fidan desteği gibi vatandaşlarımızın talep ettiği marka projeleri gerçekleştirdik. 
   165  Milyon TL ile başlanılan 2023 yılı bütçemizin  ilimizde ve ilçelerimizde ki vatandaşlarımızın yaşam kalitesini arttırmak ve çağın gereklerine uygun hizmetler yapmak, bu çerçevede  sürdürdüğümüz altyapı hizmetlerinin, yol ve ulaşımdan, su ve kanal hizmetlerinin yanında eğitimden spora, sağlıktan tarıma kadar birçok kamu yatırımı, kültürel ve sosyal içerikli hizmetlerin yapımını  hedefleyerek 2023 yılı vizyonumuz ile yaklaşık 400 milyon TL ödeneği halkımızın hizmetine sunduk. 
   2023 yılı içerisinde hizmetlerin vatandaşlarımıza ulaştırma noktasında bizlere desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen başta Dünya Lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Bakanlarımıza, Valilerimize, Milletvekillerimize, Kaymakamlarımıza, İl Başkanlarımıza, İl Genel Meclis Üyelerimize, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimize, Genel Sekreter Yardımcımıza, Birim Müdürlerimize, kurum içerisinde ve sahada gece gündüz demeden canla başla çalışan çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, bu vesileyle 2023 yılındaki çalışmalarımıza olanak sağlayacak hizmetlerin ilimize ve köylerimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.
 

Editör: Özgür CAN