Geçmişten bugüne dedelerden miras kalan ve 4. kuşağa kadar devamı gelen Saray Holding ve Özdağ Ailesi Karaman için bir ilk daha ortaya koydu.

Saray Holding, Özdağ Ailesi SekaSar Vakfı ortaklaşa sosyal sorumluluk projesi kapsamında; Bisküvi şehri olan Karaman'a bisküvi müzesi oluşturmak için kolları sıvadı.

Saray Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sami Özdağ himayesinde başlatılan ve bu projede görevlendirilen Saray Gıda Grubu Başkanı Mehmet Ertabak bu konuda şu bilgileri verdi;


"Karamanımızda 1960'lı yılların sonunda küçük atölyelerde başlayan bisküvi üretimi, zamanla Karaman'ımızın en önemli sanayi ürünlerinden biri haline geldi. Sektörümüzün her geçen yıl yapılan yatırımlarla büyüdüğü ilimizde, bugün modern fabrikalarda 400 çeşit bisküvi, çikolata, gofret ve kek üretiliyor.

Karaman bisküvi, çikolata, kek, gofret gibi unlu ve şekerli gıda üretiminde yalnız Türkiye'nin değil, dünyanın önde gelen merkezlerinden biri durumuna geldi. Sektördeki firmalarımız her sene uluslararası sahada kalite ödülü alıyor.  

Karaman'da üretim denilince akla gelen ürünlerin başında gelen bisküvi, yıllar itibarı ile bu alanda üretim yapan firmaların marka gücüne güç katıyor.
Kısaca Karaman bisküvi, kek ve çikolata, şekerleme ile özdeşleşmiştir. Dünyada 100’e yakın ülkede Türkiye’nin haklı gururu Karaman bisküvi ve çikolatalarına rastlamanız mümkün" dedi.

Mehmet Ertabak konuyla ilgili olarak şöyle devam etti:

"Karaman’ımızı geldiği bu güzel noktadan hak ettiği noktaya çıkarmak için, Başkanımız Sayın Sami Özdağ Bey'in de daha önce vurguladığı gibi; “Yapılması gereken, yapmamız gereken güzel Karaman’ımızı ve ekonomisini, tarihi derinliğini ve kültürel değerlerini layıkıyla tanıtmaktır”. Bu doğrultuda Özdağ Ailesi ve Saray Holdingimizin  “Amacımız ülkemize, yöremize ve insanlığa faydalı olmak, insanlığa ihtiyaç olan mal ve hizmeti üretmek” düsturundan yola çıkarak yine ülkemiz adına ve Karamanımızın tanıtılması adına ekonomik, kültürel, sanatsal daha fazla faaliyetler yapma konusundaki azmi ve heyecanı ile, bugüne kadar yapılmış olunan  sosyal sorumluluk projelerine ilave olarak, Özdağ Ailesinin kararı ile Sayın Başkanımız Sami Özdağ’ın himayelerinde  Karamanımız için bir ilk olacak olan Bisküvi, kek, çikolata, şekerleme Müzesi için Bütçesinin ayrılıp, proje çalışmalarının hazırlandığını ve malzeme temin çalışmalarımızın başladığını büyük bir heyecan ve gururla bildirmek istiyorum.

Karaman halkına hayırlı olsun.

Saygılarımızla."

Editör: Özgür CAN