Büyük Birlik Partisi Karaman 1. sıra milletvekili adayı Mesut Soyfidan, tüm Karaman halkını büyük birlik olmaya davet ediyor.

Yüzyıllara şahitlik etmiş, medeniyetlere kucak açmış, tarihi ve zengin kültürü ile Türkçenin başkenti Karamanımız her zaman her şeyin en iyisini hak ediyor. Şehrimizin 34 yıldır il olmasına rağmen hala tanıtılamamış olması, sanayimizin istihdam ve kalkınma konusunda alışılmışsın dışına çıkamayıp kısır bırakılması en çok üzüldüğümüz konuların başında geliyor. 

Yaşadığımız tüm sorun ve problemlerin kısa sürede çözüme kavuşturulabilmesi adına tüm Karaman halkını artık büyük birlik olmaya davet eden Soyfidan;

“Değerli Karamanlı hemşerilerim. Ben 16 yıldır Devlet Su İşleri’nde çalışan bir işçiyim. 6 üniversite bitirmiş birisi olarak 20 yıllık siyaset hayatımı tertemiz ve alnım ak bir şekilde devam ettiriyorum. Ülkemiz başta olmak üzere ilimizde yaşadığımız sorunlar malumunuz. Sulama, tarım, iç ve dış ticaret, bölgesel lojistik sorunlar, sanayimizin üretim ve istihdam hacmi, ihracat ve ithalattadaki etki alanlarımız gibi saymakla bitmeyen bir çok alanda yaptığımız Ar-Ge çalışmaları ve bunların sonucunda profesyonellerle geliştirmiş olduğumuz projeler var. İşimiz şov yapmak değil hizmet üretmek. Tarım, sanayi ve işçi şehri olan şehrimizin ağır bürokrasi dilini kaldırmadığını hepimiz görüyoruz. Bunu bizzat yaşayan sizlersiniz. Süslü kelimelerle şunu yapacağız bunu yapacağız demeyi herkes bilir. Asıl başarı sürekli basına boş demeç vermekten ziyade dolu projeler sunabilmektir. Karaman’ın kabuğunu kırıp artık hakettiği değeri hem iç hem de dış pazarda görebilmesi için Karaman’ı sahiplenen ve bilen birinin işin başına geçmesi gerekiyor. Biz bu ülkenin evlatlık şehri miyiz? 

Seçime artık sayılı günler kaldı. Bu siyasi bir seçimin çok daha ötesindedir. Biz size Karaman işlenmemiş bir maden diyoruz. Bu madeni de nasıl işleyeceğimizi biliyoruz. Sizlerden sadece bu madeni işleyebilmek için yetki istiyoruz. Merhum Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun gösterdiği yolda, emin adımlarla hedeflerimize doğru hızla ilerliyoruz. Yaşarken değerini bilmediğimiz şehidimizin ardında onun yolundan giden biz evlatları kaldı. Çok sevdiğim hemşerilerimin bizleri öksüz bırakmayacağını, sahip çıkacağını temenni ediyorum. Sözüm sözdür. Ben bu sorumluluğu alabilecek kapasitede ve dava şuurunda olduğuma inanıyorum. Her şeyi biz yapalım demek için bu göreve talip olmadık. Hodri meydan diyorum; eğer sizlere layık bir şekilde hizmet edemezsem, Karaman’a bir faydam olmazsa, sizlere karşı mahcup olursam bir daha adaylık koymayacağım sözünü veriyorum. Varsa bunu yapabilecek siyasetçi şimdi çıksın karşıma. Oturduğumuz yere layık olamadığımızda kalkmasını biliriz. Söz konusu Karaman ise canımızı ortaya koyarız. Biz partinin değil halkın vekili olmak için talibiz bu göreve. Haydi değerli Karamanlı dava arkadaşlarım. Sizleri tek bir çatı altında buluşmaya, büyük birlik olmaya, hep birlikte mutlu, huzurlu, aydınlık yarınlara koşmaya davet ediyorum. Allah çıktığımız yolda bizleri muzaffer kılsın, hesabını veremeyeceğimiz haram lokmayı yedirmesin, rızasını kazanabilmek için yolunda hizmetkâr eylesin.” dedi.

Editör: Özgür CAN