15-22 Şubat’ta ülke genelinde etkinlikler düzenlenerek kutlanan İzci Faydalıdır Haftası kapsamında Karadağ Kolejinin minik izcileri İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ı ziyaret ederek okulda gerçekleştirecekleri ve gelirlerinin Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine verileceği kermese davet ettiler.

Sınıf Öğretmeni Gülcan Özcan ile birlikte gelen minik izciler, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’a nezaket ziyaretinde bulundu. Yavru Kurtları izci selamıyla karşılayan İl Müdürü Çalışkan, izci grubunu kuran Gülcan Özcan’dan eğitim faaliyetleri ve izci çalışmaları hakkında bilgi aldı.

“2’inci sınıf öğrencilerimizden oluşan izcilik grubuyla yarın okulumuzda hayır kermesi düzenleyeceğiz.”

15-22 Şubat’ta kutlanan İzci Faydalıdır Haftası etkinliklerinin amacının öğrenciler arasında dayanışma, liderlik ve doğa sevgisi gibi değerleri pekiştirmek olduğunu belirten Gülcan Özcan, “İzci Faydalıdır Haftası etkinlikleri çerçevesinde okulumuz 2’inci sınıf öğrencilerimizden oluşan izcilik grubuyla yarın okulumuzda hayır kermesi düzenleyeceğiz. Kermesimizden elde edeceğimiz gelir ile Ramazan ayı içerisinde ihtiyaç sahibi kişilere yardım kolisi hazırlayıp dağıtacağız. Esentepe İlkokulu 2’inci sınıf öğrencileriyle “Kardeş Sınıf” etkinliği düzenleyeceğiz. Bu etkinlikte izciler kardeşlerine kitap ve oyuncak hediye edip birlikte izcilik çalışmaları yapacaklar. Böylece öğrencilerimiz izciliğin tanıtım ve yaygınlaştırılmasına katkıda bulunacaklar. Ayrıca, Mayıs ayında da izcilerimiz için iki günlük çadır kampı düzenleyeceğiz. Haziran ayı ilk haftası ise Sıfır Atık Projesi kapsamında izcilerimiz ortaya koymuş oldukları projelerini Atatürk Parkı’nda sergileyeceğiz.” dedi.

“İzci, kültürel kodlarımızda yer alan millî ve manevi değerlerini özümseyip, hayatında tatbik eder.”

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, izcilerin çalışmalarından dolayı memnuniyetini dile getirerek öğrencilerin bu tür etkinliklerle hem kendilerini geliştirdiklerini hem de topluma fayda sağladıklarını ifade etti. Çalışkan, “Minik öğrencilerimizin sosyal sorumluluk projelerinde yer alması ve yardım etme hazzını yaşaması bizleri mutlu ediyor. Bu tür faaliyetlerle öğrencilerimizin sosyal sorumluluk duygusunu güçlenirken liderlik becerileri de gelişiyor. İzcilik türesine baktığınızda izci, yurduna, milletine, ailesine sadıktır. Başkalarına her zaman yardımcı ve yararlı olur. İzci, herkese karşı naziktir, bitki ve hayvanları sever, korur, büyüklerini sayar ve sözünü dinler, küçüklerini sever ve korur. Kısacası izci, kültürel kodlarımızda yer alan millî ve manevi değerlerini özümseyip, hayatında tatbik eder. Bu yönüyle yapacağınız her bir etkinlik sizlerin kişisel gelişimine katkı sağlayacaktır. Çalışmalarınızda başarılar diliyor, bu grubu oluşturan Gülcan Hocamıza da teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Ziyaret, Gülcan Özcan’ın İl Müdürü Mehmet Çalışkan’a hediye takdim etmesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.

Editör: Özgür CAN