Karaman Ayrancı ilçesinde geçtimiz gün etkili olan kuvvetli yağışlar felaketi beraberinde getirdi. Ayrancı ilçesinde, yağışların ardından dereler taştı ve çok sayıda köy sular altında kaldı.

Geçtiğimiz gün akşam saatlerinde Ayrancı ilçesine bağlı Pınarkaya, Büyükkoraş, Küçükkoraş, Kayaönü, Akpınar, Çat, Berendi, Kıraman ve Divle köylerine yoğun sağanak yağış yağdı. Şiddetli yağışların etkisiyle köylerdeki dereler taştı ve sele neden oldu. Yaşanan sel felaketinin etkisiyle evler ve ahırlar su altında kalırken, bazı köylerde ahır havyanlarının sele kapılarak yaşamını yitirdiği öğrenildi. Bazı köylerde ise dolu yağışının etkili olduğu görüldü. 

Bölgedeki acil duruma müdahale etmek amacıyla Ayrancı Belediyesi tarafından iş makineleri bölgeye gönderildi. Sel sonrası köylerdeki evlerde ve ahırlarda büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Karaman Vali Yardımcısı Mehmet Yasin Erkan, Ayrancı Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı ve Ayrancı Jandarma İlçe Komutanı Jandarma Teğmen Elif Baltacıoğlu da bölgeye giderek incelemelerde bulundu. 


Karaman ve Ayrancı yardımlaşma derneği Başkanı Mustafa Özkurt da bölgeye giderek sel felaketini görüntüledi. Özkur sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Ayrancı yukarı orman köyleri Pınarkaya, Büyükkoraş, Küçükkoraş, Kayaönü, Akpınar, Çat, Berendi,Kıraman,Divle köylerimiz ve diğer köylerimizde etkili dolu ve yağmur yağışı olmuştur. Geçmiş olsun Mevlam beterinden korusun muhafaza eylesin."

Editör: Özgür CAN